Портленд перейменує міську площу на знак поваги до драг-ікони

Місто Портленд, штат Орегон, на знак визнання внеску в розвиток культури і боротьби за права ЛГБТ-спільноти, ухвалило рішення перейменувати одну з міських площ на честь легендарної драг-королеви Дарсель XV (Darcelle XV), яка померла в березні 2023 року у віці 92 років.

Майбутню площу Darcelle XV Plaza, раніше відому як O’Bryant Square, міська влада Портленда назвала на честь власника найстарішого гей-клубу в місті – Darcelle XV Showplace, що відкрився 1967 року.

Дарсель XV (сценічний псевдонім Волтера В. Коул-старшого), багато років брала активну участь у благодійності, зокрема на користь ЛГБТ-організацій і проектів боротьби з ВІЛ/СНІДом. Коул вперше одягнув жіночу сукню в 37 років. До 1969 року він здійснив камінг-аут, створивши творче альтер-его Дарсель.

Зараз на міській площі, яка отримає ім’я драг-артистки, триває ремонт. Цікаво, що площа розташована на вулиці, названій на честь гей-активіста Гарві Мілка.

“Перейменуванням цієї площі на честь Дарсель ми відзначаємо і прославляємо її внесок у життя ЛГБТ-спільноти нашого міста”, – сказав у своїй заяві міський комісар Ден Раян, наводить його слова “Advocate”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією