Польща ініціює закон про одностатеві партнерства та кримінальну відповідальність за розпалювання ворожнечі щодо ЛГБТ

Про це у соцмережах сповіщує Святослав Шеремет.

Польський уряд ініціює закон про одностатеві партнерства та кримінальну відповідальність за розпалювання ворожнечі щодо ЛГБТ. Про це першими повідомляють сьогодні в українському інформпросторі сайти християнських спільнот.

Отже, у Польщі уряд ініціює узаконення одностатевих партнерств, а також готує кримінальну відповідальність за дискримінацію ЛГБТ.

10 квітня під час пресконференції Дональд Туск заявив, що законопроєкт про партнерства для людей однієї статі вже готовий і уряд подать його на розгляд, як тільки знайдеться консенсус серед депутатів коаліції. А консенсус — знайдеться.

«Наступного тижня ми вирішимо не як уряд, а як парламентські групи, подати цей і, можливо, інші проєкти і швидко заступити до роботи», — сказав Туск, відповідаючи на питання про дії уряду щодо узконення сімейних стосунків одностатевих пар.

Ініціатива запровадити в Польщі одностатеві партнерства — це виконання передвиборчої обіцянки одразу декількох національних політичних сил.

Уряд Туска також ініціює зміни до законодавства, щоб затвердити визнання одностатевих шлюбів, укладених в інших країнах, а також право материнства/батьківства для пар однієї статі, які (або один/одна з яких) вдочерили/всиновили дитину за кордоном.

Ці ініціативи є відповіддю польського політикуму на вимоги ЄС уніфікувати польське законодавство із легальним полем більшості інших країн ЄС, які вже легалізували шлюби та адопцію для сімейних пар однієї статі.

У грудні минулого року Європейський суд з прав людини виніс рішення у справі проти Польщі, яку подали п’ять польських одностатевих пар, що вимагали юридичного визнання своїх стосунків. У рішенні було зазначено, що «Польща порушила Європейську конвенцію з прав людини і зобов’язана запровадити правовий захист для одностатевих пар». У лютому цього року Вищий адміністративний суд Польщі відхилив скаргу гомосексуальної пари, яка вимагала зареєструвати їхні шлюбні стосунки.

На цьому зміни політики щодо ЛГБТ не завершуються. Міністр юстиції Адам Боднар підготував законопроет, який передбачає кримінальну відповідальність за мову ворожнечі, мотивовану гомофобією та трансфобією. Згідно з документом, за поширення в публічному просторі висловлювань, які будуть розцінені як «мова ненависті щодо групи людей за ознаками віку, ґендеру, інвалідності, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, — пропонується установити справедливі санкції.

Таким чином, Польща повільно, але невідворотно розвертає неповоротку державну машину в напрямку остаточного закріплення громадянської рівності для ЛГБТІК+.
До речі, Україна частково випередила Польщу, бо поширення дискримінаційних закликів на підставах сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в Україні є прямо забороненим з 31 березня 2023 року завдяки політичній волі українського уряду, підкріпленій прагненням спільнот ЛГБТІК+ до громадянської рівності.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар