Поліція Уганди заарештувала чотирьох осіб за “акти гомосексуальності”

В Уганді, де діє одне з найсуворіших законодавств проти ЛГБТК+ у світі, поліція заарештувала в неділю чотирьох осіб за “акти гомосексуальності” в масажному салоні.

Арешти відбулися в Буїкве, місті, розташованому приблизно в 35 милях на схід від столиці Кампали.

“Поліцейська операція була проведена після того, як жінка-інформатор повідомила службі безпеки про те, що в масажному салоні відбуваються акти гомосексуальності”, – повідомила агентству Франс Прес прес-секретарка поліції Еллен Бутото. Двоє із заарештованих – жінки.

У травні Уганда прийняла закон про боротьбу з гомосексуальністю. Він передбачає смертну кару за так звану “гомосексуальність при обтяжуючих обставинах”, включаючи секс з неповнолітніми, секс з ВІЛ-інфікованими і інцест. Засуджені за одностатеві стосунки, які не належать до “гомосексуальності з обтяжуючими обставинами”, можуть бути ув’язнені довічно.

Попередній антигомосексуальний закон, який не передбачав смертної кари, хоча ця можливість розглядалася під час обговорення законодавцями, був скасований судом у 2014 році, але не через його зміст, а через спосіб, у який він був прийнятий парламентом.

Закон проти гомосексуальності був засуджений світовими лідерами, в тому числі президентом США Джо Байденом, і правозахисними групами. Демократи в Конгресі США наполягають на внесенні поправки до очікуваного Закону про асигнування на національну оборону, щоб заборонити допомогу армії і поліції Уганди.

Цього місяця Світовий банк оголосив, що не надаватиме нового фінансування для державних проектів в Уганді через закон. Представники банку заявили, що вони спробують домовитися про “додаткові заходи” для запобігання дискримінації ЛГБТК+ в країні. Банк виконає попередні зобов’язання і буде розглядати кредити приватного сектору вибірково, вживаючи при цьому всіх необхідних заходів, щоб не допустити дискримінації.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією