Південна Африка: Кейптаунський прайд святкує рівність у Південній Африці та засуджує новий антигейський закон Гани

“Я пишаюся тим, що я гей”, – каже міський радник Роб Квінтас.

Веселкові костюми прикрасили Кейптаун, коли тисячі людей пройшли в суботу через місто на ЛГБТ прайді.

Щорічний прайд, який відзначає права ЛГБТКІ+, проводиться в Кейптауні з 1993 року. Перший прайд-парад відбувся в Йоганнесбурзі у 1990 році.

Парад очолювали Містер і Міс Кейптаун Прайд, за ними йшли байкери і ролери. Парад розпочався на Альфред-стріт у Грін-Пойнті і пройшов по Мейн-роуд до легкоатлетичного стадіону Грін-Пойнт, де відбувся концерт. На Сомерсет-роуд була перерізана стрічка, яка офіційно дала старт параду.

На стадіоні відвідувачі, які мали заплатити за вхід, слухали промови і дивилися танцювальні та музичні виступи різних артистів. Працювали кіоски з їжею, бари та інші розважальні заклади.

За часів апартеїду гомосексуальність у Південній Африці була поза законом. Після апартеїду активісти на чолі з Національною коаліцією за рівність геїв і лесбійок (NCGLE) використали положення про рівність у Біллі про права Конституції, щоб змусити державу скасувати закони, які дискримінували геїв і лесбійок. Кульмінацією цього процесу стала легалізація одностатевих шлюбів у 2006 році.

Але гомосексуальність залишається поза законом у десятках африканських країн, деякі з яких нещодавно посилили свої закони. Парламент Гани в середу прийняв Закон про сексуальні права людини та сімейні цінності, який криміналізує одностатеві стосунки та тих, хто підтримує права ЛГБТКІ+.

Закі Ачмат, який очолював NCGLE в 1990-х роках, сказав, що “ми стикаємося з дискримінацією не тільки в Африці, але і в усьому світі”.

“Ми стоїмо разом з народом Уганди, Гани та палестинським народом. Наша робота полягає в тому, щоб переконатися, що ми будуємо суспільство, яке є кращим і вільним від дискримінації”, – сказав він.

Кілька тисяч людей взяли участь у щорічному ЛГБТ-прайді в Кейптауні, який відбувся 2 березня в Грін-Пойнті.

Роб Квінтас, член Mayco з питань транспорту, звернувся до натовпу: “Я пишаюся тим, що я гей”. Натовп аплодував.

“Кейптаун продовжує прагнути бути містом надії для нашої різноманітної громади. Місто з гордістю стоїть поруч з нашою ЛГБТКІ+ спільнотою”, – сказав він.

Мері Сміт, пенсіонерка, розповіла GroundUp, що відвідує парад вже 19 років, і це була “найкраща подія, день, наповнений веселощами, радістю і щастям”.

“Наші права як квір-людей закріплені в нашій конституції”, – сказала Сміт.

Лола Файн, ще одна учасниця, сказала: “Ми не будемо піддаватися погрозам через нашу сексуальну орієнтацію. Ми відмовляємося бути об’єктом знущань”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар