Парламент Іспанії спростив процедуру зміни гендерного маркера у паспорті

Конгрес депутатів Іспанії в остаточному читанні затвердив закон, що дозволяє людям старше 16 років міняти зазначений у їхніх документах ґендерний маркер без медичного огляду.

Після довгих дебатів закон затвердили більшістю 191 голос, проти проголосували 60 членів нижньої палати іспанського парламенту.

Раніше в Іспанії охочим поміняти позначення у графі “стать” потрібно було отримати діагноз “гендерна дисфорія”, пройти два роки гормональної терапії, а потім огляд. Тепер ця вимога скасована.

За новою нормою людям, які вирішили змінити гендерний маркер, потрібно буде просто заявити про нову ідентифікацію в уряд, а через три місяці це підтвердити. При цьому у віці 12-13 років потрібне ще й рішення суду, а у 14-15 років – схвалення батьків чи законних представників.

Міністр у справах рівноправності Ірені Монтеро, виступаючи у парламенті перед голосуванням, сказала: “Транс-люди не хворі, це просто люди“.

Проте закон має і противників. У четвер вони провели акцію протесту біля Палацу Кортесів у Мадриді, де засідає Конгрес депутатів.

Ми тут щоб захистити права жінок, тому що нас повністю стирають цими мізогінними законами“, – каже учасниця протесту Патрісія Більбао.

Першою європейською країною, яка спростила законодавчі вимоги до зміни гендерного маркеру, стала Данія у 2014 році. Сьогодні закони, які дозволяють змінювати маркер у декларативному порядку, діють у дев’яти країнах Європи.

Схожий процес іде і в Шотландії, де парламент нещодавно схвалив законопроект про ґендерну реформу, який мав дозволити міняти ґендерний маркер у документах у спрощеному порядку з 16 років. Проте британський уряд ухвалив рішення заблокувати законопроект, заявивши, що він торкається законів про рівність громадян.

Також у минулий четвер Іспанія стала першою європейською країною, яка ухвалила закон про оплачувані вихідні дні для жінок з менструальними болями. Крім того, парламент ухвалив законопроект, який дозволяє людям робити аборт без згоди батьків, починаючи з 16 років.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією