Папа Римський заявив, що церква відкрита для всіх, включаючи представників ЛГБТ, однак є закони

Папа Римський Франциск, повертаючись із католицького фестивалю Всесвітнього дня молоді в Португалії до Риму, заявив, що католицька церква відкрита для всіх, у тому числі для представників ЛГБТ спільноти, і має обов’язок супроводжувати їх на особистому шляху духовності, але в рамках законів. Про це пише УНН, посилаючись на Reuters.

“Церква відкрита для всіх, але є закони, які регулюють життя всередині церкви. Згідно із законодавством, вони не можуть причащатися деяких таїнств. Це не означає, що воно закрите. Кожна людина всередині Церкви зустрічається з Богом по-своєму”, – сказав понтифік у відповідь на питання журналіста, чи не є нерозумним те, що, наприклад, жінки та гомосексуали, не мають однакових прав і не можуть отримати деякі таїнства.

Папа Римський зазначив, що служителі церкви повинні супроводжувати всіх людей, у тому числі “тих, хто не відповідає правилам”, з “терпінням і любов’ю матері”. Під час подорожі до Португалії понтифік сказав натовпу, що в церкві є місце для всіх, “включаючи тих, хто робить помилки, хто падає або бореться”, і повів натовп співом “Всі, всі, всі!”. В іншій частині пресконференції, маючи на увазі молодь, він сказав: “Хто з нас не робив моральної помилки в якийсь момент свого життя?”

Зазначається, церква вчить, що жінки не можуть стати священиками, тому що Ісус обрав своїми апостолами лише чоловіків. Також не дозволено одностатеві шлюби або навіть благословення для одностатевих пар, але Франциск підтримує цивільне законодавство, яке надає одностатевим парам права в таких сферах, як пенсії, медичне страхування та спадщина.

Як пише видання, з початку свого папства Франциск намагався зробити церкву більш привітною та менш осудливою, включно для представників ЛГБТ спільноти, але не змінюючи вчень, які закликають тих, хто має потяг до однієї статі, бути цнотливими.

Папа Римський Франциск 2 серпня прибув до Португалії на відкриття Всесвітнього дня молоді. Понтифік планував зустрітись з португальською католицькою ієрархією, яка нещодавно визнала проблему сексуальних насильств щодо неповнолітніх з боку духовенства.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією