Папа Франциск про ЛГБТК+ католиків: “Бог не зрікається вас…”

Папа римський Франциск прокоментував питання про ставлення церкви до ЛГБТК+ людей, відповідаючи на лист отця Джеймса Мартіна, священика, який підтримує нашу спільноту.

Папа Франциск написав листа до католицького священика, який підтримує ЛГБТК, отця Джеймса Мартіна, в якому каже: “Бог є Отець, і Він не зрікається жодного зі своїх дітей“.

Джеймс Мартін (James Martin), який виступає за те, щоб Римо-католицька церква більш доброзичливо ставилася до ЛГБТК+, раніше направив главі Ватикану лист, поставивши три запитання. Лист був написаний іспанською мовою, рідною для Франциска. У понеділок Мартін опублікував питання та відповіді на них англійською мовою на своєму сайті Outreach.

Він запитав тата: “Що найважливіше для ЛГБТ+ людей треба знати про Бога?” Прозвучала відповідь: “Бог – Батько“.

Друге питання полягало в тому, яке знання про церкву, на думку Франциска, є найважливішим для ЛГБТ+. Франциск у відповідь запропонував перечитати Дії Апостолів, книгу Нового Завіту. “Там вони знайдуть образ живої церкви“, – вважає тато.

Третє питання стосувалося того, що Франциск сказав би ЛГБТК+ людям, які стикаються з неприйняттям церкви. Глава Ватикану відповів: “Будь-яке неприйняття походить від “людей у ​​церкві”, а не від самої церкви“. “Церква – це мати, яка скликає всіх своїх дітей“, – написав Франциск, порекомендувавши ЛГБТК+ прочитати Притчу про шлюбний бенкет – одну з притч Ісуса Христа про Царство Небесне, розповідь про свято, на яке були запрошені всі, включаючи “праведників, грішників” , багатих і бідних, тощо.”.

Батько Джеймс Мартін, зазначає “Advocate”, опублікував питання та відповіді без коментарів.

У роки папства Франциска його слова то надихають, то розчаровують ЛГБТК+ католиків та їхніх союзників.

Отець Мартін є єзуїтом, членом Товариства Ісуса, католицького ордену, відомого своїм інтелектуалізмом і, певною мірою, лібералізмом. Він один із найвідоміших союзників ЛГБТК+ у церкві. У 2017 році Мартін написав книгу “Наведення мостів: як католицька церква та ЛГБТ-спільнота можуть вибудувати відносини, побудовані на повазі, співчутті та тактовності”. Його організація Outreach проводить у червні конференцію для ЛГБТК+ католиків.

Раніше повідомлялося: Ватикан призначив проповідника-єзуїта Джеймса Мартіна, який виступає на підтримку ЛГБТ-спільноти, консультантом піар-відділу.

Джерело

Сподобалось? Знайди секунду, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією