Папа Франциск: Благословення для одностатевих пар призначене для людей, а не для союзів

Папа Франциск, зіткнувшись з негативною реакцією на своє схвалення благословення одностатевих пар, в п’ятницю видав своєрідне роз’яснення, заявивши, що благословення призначені для людей, які перебувають у відносинах, а не для самих відносин.

Папа зробив цю заяву у зверненні до Дикастерії доктрини віри, ватиканського відомства, відповідального за дотримання римо-католицької доктрини.

Коли пара спонтанно підходить до [священика] і просить про це, він благословляє не союз, а просто людей, які разом попросили про це“, – сказав він, повідомляє офіційний сайт новин Ватикану.

Не союз, – сказав він, – а людей, природно, беручи до уваги контекст, чутливість, місця, де вони живуть, і найбільш відповідні способи, як це зробити“.

“Франциск, схоже, визнав, що документ [про благословення] викликав спротив, особливо в Африці, де єпископи фактично відкинули його і де в деяких країнах одностатеві стосунки можуть призвести до тюремного ув’язнення або навіть смертної кари”, – повідомляє Reuters. Єпископи Замбії і Малаві вже заявили, що в їхніх країнах таких благословень не буде.

Документ під назвою “Fiducia Supplicans” (“Довіра, що благає”) Папа Римський оприлюднив 18 грудня. У ньому підкреслюється, що одностатеві стосунки не можна вважати еквівалентом шлюбу, і що будь-яка церемонія їхнього благословення не повинна нагадувати весілля. Незважаючи на ці обмеження, його заява зустріла схвалення з боку католицьких ЛГБТК+ груп і засудження з боку церковних консерваторів. Церква вчить, що одностатева близькість є гріховною і що католики, яких приваблюють представники однієї статі, повинні зберігати целібат.

У п’ятничному зверненні він зазначив: “Ці благословення, поза будь-яким літургійним контекстом і формою, не вимагають моральної досконалості, щоб їх отримати”. Вони служать для того, щоб “конкретно показати близькість Господа і Церкви до всіх тих, хто, опинившись в різних ситуаціях, просить допомоги, щоб продовжити, а іноді і почати шлях віри”, – сказав він.

Раніше Франциск захищав і намагався роз’яснити схвалення цих благословень в інтерв’ю, яке вийшло 14 січня в ефірі італійської телепрограми Che Tempo Che Fa. “Господь благословляє всіх, – сказав він тоді. “Але потім люди повинні вступити в діалог з благословенням Господнім і побачити шлях, який Господь пропонує. Ми повинні взяти їх за руку і вести цією дорогою, а не засуджувати від самого початку”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією