Об’єднана методистська церква допустить ЛГБТК-духовенство після 40-річної заборони

Об’єднана методистська церква проголосувала в середу за те, щоб дозволити ЛГБТК-духовенству служити в церкві, скасувавши 40-річну заборону.

Церква забороняла «гомосексуалам, які самі себе визнали» бути висвяченими або призначеними на посади священнослужителів.

Але на національній конференції цього тижня делегати проголосували 692 голосами проти 51 за скасування цієї заборони без дебатів.

Учасники конференції в Північній Кароліні співали гімни на честь перемоги після голосування, повідомили в церкві.

Учасники конференції також послабили обмеження на одностатеві шлюби, прийнявши рішення про те, що священнослужителі і церкви не будуть покарані за проведення або відмову від проведення одностатевих весіль.

«Зі схваленням і прийняттям того, що відбувається сьогодні… ми починаємо бачити розкручування, розплутування, демонтаж гетеросексизму, гомофобії, болю і шкоди Об’єднаної Методистської Церкви», – сказав преподобний Девід Мередіт в інтерв’ю для United Methodist News.

Консервативні члени і громади покинули деномінацію в останні роки через питання ЛГБТК-духовенства і одностатевих шлюбів, змінивши склад церкви і проклавши шлях до того, щоб зміни в політиці отримали переважну підтримку.

П’ять років тому члени церкви зібралися на чергову національну зустріч, або «Генеральну конференцію», і посилили обмеження щодо одностатевих шлюбів та ЛГБТК-духовенства.

Але консервативна частина церкви відчула, що ці посилені правила не виконуються, і тисячі членів і цілі конгрегації залишили церкву «з міркувань совісті».

За даними Центру Льюїса з церковного лідерства, дослідницького центру при Теологічній семінарії Веслі у Вашингтоні, з 2019 по 2023 рік понад 7600 конгрегацій у США «від’єдналися» від Об’єднаної методистської церкви.

Церква заявляє, що налічує близько 10 млн. членів по всьому світу, з яких близько половини – у США.

Кожні чотири роки вона проводить Генеральну конференцію для перегляду політики, бюджету тощо. Пандемія, однак, порушила цей графік,

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар