Нове дослідження показує, де у світі підтримка одностатевих шлюбів є найвищою, а де – найнижчою

Нещодавнє дослідження, проведене Pew Research Center, виявило величезні відмінності у ставленні до одностатевих шлюбів у різних країнах світу.

Звіт, який охоплює дослідження, проведені за останні два роки, показав, що лише 2 відсотки громадян підтримують одностатеві шлюби в Нігерії порівняно з 92 відсотками у Швеції.

Опитування містить більший набір даних, ніж раніше: з 24 країни у червні цього року, дослідження зараз охоплює наразі 32 країни. Опитування розбиває погляди людей за кількома факторами, включаючи географію, вік, стать, політичну ідеологію, релігію, і результати є дуже цікавими для читання.

Жителі Західної Європи виділяються як порівняно стійкі прихильники одностатевих шлюбів, зокрема, Швеції, Нідерландів, Іспанії, Франції та Німеччини, де рівноправні шлюби також визнані на законодавчому рівні.

У Сполученому Королівстві три чверті дорослого населення (74%) підтримують одностатеві шлюби, незважаючи на те, що очолювана консерваторами країна постійно змінює свою позицію щодо заборони конверсійної терапії та нещодавнє зростання кількості злочинів на ґрунті ненависті, спрямованих проти ЛГБТК+.

В Італії 73 відсотки населення підтримують права одностатевих шлюбів. Однак останнім часом країна не раз потрапляла в заголовки новин через те, що ультраправий уряд обмежив батьківські права одностатевих пар, а також запровадив національну заборону на сурогатне материнство для одностатевих пар.

З іншого боку спектру в Європі 41% дорослого населення в Польщі і 31% в Угорщині підтримують одностатеві шлюби. Праві уряди обох країн протягом останніх кількох років переслідували ЛГБТК+ спільноту. Однак польська ЛГБТК+ спільнота відчула певне полегшення після того, як правляча консервативна партія “Право і справедливість” (PiS) втратила більшість на жовтневих виборах.

У Сполучених Штатах, де цього року спостерігається рекордна кількість законодавчих ініціатив, спрямованих проти ЛГБТК+, 34% виступають проти одностатевих шлюбів, тоді як 63% підтримують їх. Дослідження показало, що ліберали майже вдвічі частіше, ніж консерватори, підтримують права одностатевих шлюбів: 82% проти 44%.

В Азійсько-Тихоокеанському регіоні підтримка одностатевих шлюбів є найвищою в Австралії та Японії: три чверті дорослого населення в Австралії і майже сім з десяти в Японії виступають за легальні одностатеві шлюби.

Незважаючи на те, що в червні цього року національний законодавчий орган Японії прийняв закон, спрямований на “сприяння взаєморозумінню” та уникнення “несправедливої дискримінації” щодо ЛГБТК+ спільноти, прем’єр-міністр Фуміо Кісіда залишається обережним у питанні юридичного визнання одностатевих шлюбів.

У Таїланді, де 60 відсотків населення підтримують права одностатевих шлюбів, законопроект про рівність шлюбів нещодавно отримав схвалення кабінету міністрів і буде винесений на парламентські дебати в грудні.

Південна Африка залишається єдиним місцем в Африці, де одностатеві шлюби є законними, легалізувавши їх у 2006 році. Однак 59 відсотків південноафриканців виступають проти цієї практики.

Серед досліджуваних країн Африки, Нігерія та Кенія виявилися найменш прихильними до одностатевих шлюбів. Лише 9% кенійців схвалюють одностатеві шлюби, і якщо країна прийме законопроект про захист сім’ї, який зараз розглядається, то він передбачає кілька покарань для ЛГБТК+ спільноти, включно зі смертною карою.

Серед багатьох факторів, освіта, релігія та дохід людей в основному пов’язані з відмінностями у ставленні до підтримки квір-стосунків та шлюбів. Зниження рівня демократії в усьому світі та зростання авторитаризму також пов’язані з погіршенням ситуації з правами ЛГБТК+ та ненависницькою риторикою.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар