Норму про заборону “пропаганди ЛГБТ” не включили до законопроєкту про мас-медіа в Казахстані

Депутати мажилісу Казахстана не включили норму про заборону “пропаганди ЛГБТ” до остаточного варіанту законопроєкту про мас-медіа, передає Ulysmedia.kz.

Раніше казахстанські депутати запропонували заборонити ЗМІ писати про представників ЛГБТ, а також позбавляти громадян свободи за “пропаганду ЛГБТ”.

“В остаточному законопроєкті, за який зараз депутати проголосували, цієї норми немає”, – повідомив у кулуарах мажилісу віцеміністр культури та інформації Єрбол Алікулов.

Він не зміг пояснити, чому депутати ініціювали дискримінаційні, на думку громадськості, норми про ЛГБТ.

“Я не знаю, це ж інціатива депутатів. Мені важко сказати”, – заявив Алікулов.

Поправки до закону про мас-медіа

Депутати мажилісу в другому читанні схвалили законопроект “Про мас-медіа”. Запропоновані зміни передбачають позасудовий порядок призупинення діяльності іноземних ЗМІ в разі порушення законодавства. МЗС визначатиме порядок зупинення діяльності.

Медіаюристи та пресозахисники висловилися проти запропонованих змін, вважаючи їх надто широкими і потенційно вибірковими. Вони також планують звернутися до президента з проханням скористатися правом вето, якщо поправки ухвалять у поточній формі.

ЛГБТ у Казахстані

ЛГБТ-люди в Казахстані стикаються з дискримінацією через їхню сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність упродовж їхнього повсякденного життя.

Негативне ставлення до ЛГБТ-людей проявляється у вигляді соціальної ізоляції, знущань і насильства; все це часто призводить до нанесення фізичної, психологічної та емоційної шкоди. Для того, щоб уникнути негативного до себе ставлення, багато ЛГБТ-людей змушені приховувати свою сексуальну орієнтацію та/або гендерну ідентичність майже від усіх оточуючих.

У лютому влада Казахстану аблокувала сайт для ЛГБТ-підлітків.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар