«Не кажи гей»: компанія Disney та штат Флорида воюють через гомофобний закон

Боротьба навколо закону про дискримінацію ЛГБТ «Не говори гей (Don’t say gay)» вилилася у відкрите протистояння республіканського штату та медіакорпорації.

Губернатор-республіканець штату Флорида Рон ДеСантіс відповів компанії Disney на критику. У п’ятницю ДеСантіс підписав закон, який фактично карає гіганта індустрії розваг за його незгоду із законом штату “Не кажи “гей”. За цим законом мишача компанія втратила особливий податковий статус.

Це був крок у відповідь на критику з боку виконавчого директора Disney Боба Чапека. Той на зборах акціонерів 9 березня розповів, що дзвонив ДеСантісу із цього приводу.

«Я зателефонував, щоб висловити наше розчарування та стурбованість тим, що якщо закон стане законом, він може бути використаний для несправедливого переслідування геїв, лесбіянок, небінарних і трансгендерних осіб», — розповів Боб Чапек.

Це лише один епізод протистояння прихильників та противників закону «Не кажи гей». Правозахисники вважають його дискримінаційним, оскільки він забороняє сексуальну освіту у початкових школах. Президент США Джо Байден різко засудив “повний ненависті” гомофобний білль у Флориді, який може призвести до заборони інформування про різноманітність сексуальних орієнтацій та гендерних ідентичностей у початкових школах.

Прихильники закону кажуть, що ініціатива захищає права батьків. Мовляв, ті мають самі вирішувати, чи розповідати дітям про існування людей із різною сексуальною орієнтацією.

“Батьки повинні мати право впливати на те, що розповідають їхнім дітям у школах”, – упевнений губернатор Флориди Рон ДеСантіс.

Штат Флорида є основним і значимим для республіканців. Якщо закон набуде чинності, то інші «республіканські» штати США наслідуватимуть його приклад.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією