НАСА офіційно заявило, що не перейменовуватиме телескоп “Джеймс Вебб”

Космічне агентство НАСА офіційно заявило, що найпотужніший космічний телескоп, що діє нині, ” Джеймс Вебб ” збереже свою назву. Раніше його перейменування вимагали активісти ЛГБТ-спільноти. Про це сказано у заяві НАСА.

Суперечки навколо назви телескопа не вщухають із грудня 2021 року, коли його було запущено. Ще раніше звучали заклики перейменувати обсерваторію, яку також назвали на честь державного чиновника та адміністратора НАСА Джеймса Вебба. Але противники назви стверджують, що Вебб переслідував співробітників із нетрадиційною орієнтацією. Тепер НАСА завершило відповідне розслідування і не знайшло доказів його провини. Тому вирішило залишити його ім’я на телескопі вартістю 10 мільярдів доларів.

– Немає жодних доказів причетності Вебба до звільнень і переслідувань людей за їхню сексуальну орієнтацію, – йдеться у звіті. – Виходячи з наявних даних, агентство не планує змінювати назву космічного телескопа Джеймса Вебба.

При цьому в НАСА наголосили на неприпустимості дискримінаційних переслідувань та засудили дії федерального уряду в 1950-х роках, який фактично заохочував дискримінацію співробітників нетрадиційної орієнтації.

James Webb Space Telescope (JWST) спочатку планували запустити у 2007 році, а вартість проекту оцінювали у 500 мільйонів доларів. Але через редизайн та деякі проблеми запуск апарату постійно переносили, а вартість проекту зросла до 10 мільярдів доларів. Телескоп отримав ім’я на честь Джеймса Едвіна Вебба, який керував NASA з 1961 по 1968 роки. Саме в цей час було реалізовано програми “Меркурій”, “Джеміні” та “Аполлон”. Група активістів намагалася домогтися перейменування телескопа, адже за їхніми словами, Джеймс Вебб був гомофобом.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією