Національний звіт про порушення прав ЛГБТ-людей і ЧСЧ в Казахстані

ЄКОМ – Євразійська коаліція зі здоров’я, прав, гендерного та сексуального різноманіття (ЄКОМ) представила звіт про порушення прав ЛГБТ-людей у Казахстані за 2023 рік. Звіт ґрунтується на зібраній за рік інформації та короткому аналізі правового середовища, і розкриває невтішну картину зіткнень із дискримінацією та насильством.

Звіт було складено на основі Протоколу національної доповіді про порушення прав геїв, інших ЧСЧ та транс* людей, зокрема, права на здоров’я. Основою для національного звіту є систематизована інформація про випадки порушень права на здоров’я (кейси, задокументовані впродовж року) в Казахстані, зібрана з використанням інструментів, наданих ЄКОМ і партнерськими організаціями, а також короткий аналіз правового середовища.

У рамках моніторингу було застосовано кілька дослідницьких методів:

  • аналіз задокументованих кейсів із бази REAct;
  • аналіз тематичних матеріалів з відкритих джерел.

Мета збору інформації: виявлення випадків порушень прав людини, зокрема, права на здоров’я серед ЛГБТ-людей та інших ЧСЧ.

У результаті аналізу було виявлено основні причини правопорушень і дискримінації, отримано якісні та кількісні дані. На основі цих даних підготовлено висновки та рекомендації.

 Скачати 166.03 KB

Публікація підготовлена ЕКОМ у рамках Регіонального проєкту «Стійкість сервісів для ключових груп у регіоні Східної Європи та Центральної Азії» (SoS_project 2.0), який реалізується консорціумом організацій під керівництвом Альянсу громадського здоров’я у партнерстві з БО «100% життя», за фінансової підтримки Глобального фонду.

Думки, викладені в даній публікації, належать виключно авторам і можуть не збігатися з точкою зору організацій консорціуму та Глобального фонду. Глобальний фонд не брав участі в узгодженні та затвердженні як безпосередньо матеріалу, так і можливих висновків, що випливають із нього.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар