Місто Сомервілль, США, прибрало вимогу щодо статі та гендеру зі свідоцтва про шлюб

Наслідуючи приклад Бостона, Сомервілль у США запровадив зміни, щоб зробити шлюб більш інклюзивним процесом для своїх ЛГБТК+ мешканців.

Мер Сомервіля Катяна Баллантайн і міський клерк Кімберлі Уеллс офіційно скасували вимогу щодо зазначення статі та гендерної ідентифікації у свідоцтвах про шлюб 19 жовтня. Замість того, щоб вибирати “чоловік” або “жінка” у своїх свідоцтвах про шлюб, пари Сомервіля тепер можуть залишити це поле порожнім.

“По суті, мета свідоцтва про шлюб – юридично зв’язати двох закоханих людей, незалежно від їхньої гендерної ідентичності чи самовираження”, – написав Баллантайн в електронному листі до The Daily. “Сомервілль вірить у святкування любові у всіх її формах, і ця зміна відображає нашу непохитну відданість створенню міста, де до кожного жителя ставляться з повагою і гідністю, на яку він заслуговує”.

Оскільки свідоцтва про шлюб є державними документами, Сомервілль не має повноважень змінювати зміст самих бланків, які наразі містять лише слова “чоловік” або “жінка” як гендерні ідентифікатори. Однак місто може дозволити мешканцям не заповнювати певні частини свідоцтва.

“Для людей, які не є бінарними… для людей, які можуть бути гендер-квірами або трансгендерними протягом шлюбу або заручин… не змушувати їх робити один з цих виборів між тим, що в документі є чоловічим або жіночим, дійсно важливо і дозволяє кожному проявити себе якнайповніше і найавтентичніше”, – сказав Віллі Бернлі-молодший, депутат міської ради Сомервіля, в інтерв’ю газеті “Дейлі”.

Бернлі висловив сподівання, що штат Массачусетс змінить свої свідоцтва про шлюб, включивши в них більш інклюзивні варіанти статі та гендерної ідентифікації.

“Я думаю, що оскільки це стає більш визнаним як розширення інклюзії, я сподіваюся, що штат зробить крок і скаже, що ніхто не повинен заповнювати цю [графу], або надасть інші варіанти, які люди можуть вибрати у формі, наприклад, небінарний, гендер-квір або щось подібне”, – сказав Бернлі.

Сомервілль йде слідами Бостона, який зробив цю зміну ще в серпні. Зміни в процесі свідоцтва про шлюб у Сомервілі торкнуться як вже одружених пар, так і молодят, оскільки будь-яка пара, яка бажає викреслити свою стать зі свідоцтва про шлюб, тепер може отримати одну безкоштовну змінену копію в міському офісі клерка.

“Ми пропонуємо це безкоштовно, тому що це правильно”, – сказав Бернлі.

Хоуп Фріман, старша директорка ЛГБТ-центру Тафтса, підкреслила, що ЛГБТК+ спільнота продовжує стикатися з безліччю проблем, які виходять за рамки шлюбної рівності.

“Я також можу зрозуміти відчуття, що ця ініціатива є “низько висячим плодом”, оскільки шлюбна рівність є пріоритетом для деяких, але не для всіх представників ЛГБТКІА+ спільноти”, – написала Фріман в електронному листі до газети Daily.

Серед інших пріоритетів для ЛГБТКІА+ спільноти Фріман відзначила високий рівень бездомності, нерівний доступ до медичного страхування, національне анти-транс законодавство та закони “Не кажи “гей” у таких штатах, як Флорида.

Однак, Фріман заявила, що впровадження гендерно-нейтральних свідоцтв про шлюб є кроком у правильному напрямку для Сомервіля.

“Є маленькі перемоги і великі перемоги, але найважливіше, що ми рухаємося вперед з вірою в те, що зміни відбуваються”, – написала вона.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар