«Ми маємо владу»: поляки марширують за права ЛГБТК+ у Гданську

Тисячі поляків вийшли на марш із вимогою покласти край гомофобії в суботу, оскільки в північному портовому місті Гданськ відбувся сьомий щорічний Марш рівності під гаслом «Ми маємо владу».

Розмахуючи райдужними прапорами ЛГБТК+-спільноти та блакитно рожево білим трансгендерним прапором, учасники маршу пройшли містом із плакатами з гаслами «Ми займаємося любов’ю, а не війною» та «Ісус ходив би з нами».

За словами представника поліції, в ньому взяли участь близько 7,5 тисяч осіб.

«У Польщі дуже важко бути квіром, тому приємно знайти місце, де ти можеш бути собою», – каже 24-річна Сабіна Йоек.

Права ЛГБТ викликають сильний розкол у переважно католицькій Польщі, і правляча політична верхівка в останні роки робитить боротьбу з тим, що вони називають «ідеологією ЛГБТК+», ключовим напрямком виборчих кампаній.

Релігійні консерватори категорично виступають проти того, що, на їхню думку, є ідеологією, спрямованою на підрив традиційної сім’ї, тоді як більш ліберальні поляки кажуть, що таке ставлення призводить до широкої дискримінації.

Кілька протестувальників, які виступали проти маршу, тримали католицькі чотки і банер із стверджуванням, що «лобі» ЛГБТК+ прагне сексуалізувати дітей.

«Я не проти гомосексуалів, це такі звичайні люди, як ми», — сказала протестувальниця, назвавшись Маргарет. «Але я не хочу, щоб вони дісталися наших дітей».

Правозахисні групи відкидають звинувачення в тому, що навчання ЛГБТК+ у школах має на меті сексуалізувати дітей.

Для Нікодема Мрожека, 40-річного математика, який бере участь у щорічному марші з моменту його заснування, ставлення до ЛГБТК+ людей у ​​Польщі покращується, але спільноту все ще демонізують деякі політики.

«Суспільство і менталітет (людей) стає все кращим і кращим, але політична ситуація стає все гіршою і гіршою», – сказав він, виступаючи перед маршем.

Джерело

Сподобалось? Знайди секунду, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією