Марш ЛГБТ спільноти зібрав у Тарту, Естонія, понад тисячу учасників

У суботу в Тарту, Естонія, вперше відбувся прайд, тобто хода на захист прав спільноти ЛГБТ+. Організатори заходу здивувалися, що на Tartu Pride прийшло так багато учасників, пише Tartu Postimees.


Керівник MTÜ Tartu LGBT+, Кайса Лінн, пояснила, що вони думали, що прийде 500 людей. Однак коли з’ясувалося, що в ході взяло участь близько тисячі людей, організатори були не в змозі від радості.

Також можна було побачити та почути учасників, які розмовляють іноземними мовами. З вуст учасників, прикрашених райдужними прапорами, долинала англійська, фінська, російська та німецька мови. Кайса Лінн розповіла, що однією з учасниць була жінка, яка багато років тому брала участь у першому прайді у Лондоні.

«І тепер вона вирішила приїхати до Тарти, щоб взяти участь у першому прайді тут».

Мета прайду — звернути увагу на права спільноти ЛГБТ+, а точніше на іх відсутність в Естонії. У ході виступів організатори наголосили, що виконавчі акти Закону про співжиття не приймаються вже вісім років.

«Гомосексуальність була декриміналізована в Естонії тридцять років тому, але одностатеві пари тут досі не можуть між собою одружуватися. Скільки можна!», — вигукнула організаторка заходу, координаторка співпраці асоціації ЛГБТ+ Анетте Мялет’ярв на мітингу на Ратушній площі. А учасники прайду крикнули у відповідь: Скільки можна!

Хоча процесія прайда з барабанами та піснею мирно пройшла від парку Ванемуйне до центру міста, учасники прайду визнали, що дискримінація та образи неминучі у їхньому повсякденному житті.

Кайса Лінн, одна з організаторів Тартуського прайду, також сказала, що незадовго до приїзду на прайд, чекаючи на автобус, стала жертвою образ.

«Одному чоловікові, який теж чекав на автобус, не сподобався мій яскравий одяг», — пояснила вона.

Прайд-заходи тривали у тартуських барах та парках до пізньої ночі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією