Люди частіше шкодують про народження дітей, ніж про гендерно-підтверджуючу операцію: дослідження

Люди значно частіше шкодують про необов’язкову пластичну хірургію, татуювання і навіть народження дітей, ніж про гендерно-підтверджуючі операції.

У новому звіті, опублікованому в «Американському журналі хірургії», розглянуто 55 досліджень, які вивчали рівень жалю про звичайні пластичні операції та важливі життєві події. Згідно з дослідженням, рівень жалю про гендерно-підтверджуючі операції, які включають мастектомію, збільшення грудей, операції на обличчі, голосових зв’язках і геніталіях, становить менше 1 відсотка, що робить його «надзвичайно низьким».

Пацієнти, які отримали вибіркові процедури загальної пластичної хірургії, повідомили про рівень жалю до 47,1% для реконструкції грудей, до 9,1% для збільшення грудей і до 33,3% для контурної пластики тіла. Пацієнти також продемонстрували вищі показники жалю в інших хірургічних спеціалізаціях: 30% повідомили, що жалкують після простатектомії, а 19,5% – після баріатричної хірургії.

Що стосується головних життєвих подій, то 16,2 відсотка респондентів пошкодували про те, що зробили татуювання, а 7 відсотків – про те, що народили дітей, що все ще експоненціально нижче, ніж рівень жалю про гендерно-підтверджуючу хірургічну операцію.

У 2023 році в США було представлено понад 550 анти-ЛГБТК+ законопроектів, 80 з яких були прийняті як закон. У 2024 році, за даними Американського союзу громадянських свобод, було представлено 487 законопроектів, спрямованих проти ЛГБТК+, і 21 був прийнятий як закон. Більшість законопроектів спрямовані на неповнолітніх трансгендерів, забороняючи навіть такі оборотні нехірургічні методи, як блокатори статевого дозрівання та гормональна терапія для тих, хто не досяг 18-річного віку. Деякі штати також запровадили обмеження на гендерно-підтверджуючу допомогу для дорослих трансгендерів.

Американська медична асоціація, Американська психіатрична асоціація, Американська академія педіатрії, Американська академія дитячої та підліткової психіатрії, Всесвітня медична асоціація та Всесвітня організація охорони здоров’я погоджуються з тим, що гендерно-підтверджуюча допомога є доказовою та необхідною з медичної точки зору не тільки для дорослих, але й для неповнолітніх.

Автори звіту зазначають, що ті, хто прагне «обмежити доступ до гендерно-підтверджуючих послуг, найзапекліше виступають проти гендерно-підтверджуючих операцій і використовують післяопераційний жаль як причину, щоб відмовити в допомозі всім пацієнтам».

«Цей надмірний підхід стирає автономію пацієнта і не поважає ретельний розгляд і мультидисциплінарний підхід, які необхідні для прийняття рішення про проведення гендерно-підтверджуючої хірургії», – пишуть вони. «[Інші] операції, хоча і пов’язані з більш високим рівнем післяопераційного жалю, не є настільки обмеженими і контрольованими, як гендерно-підтверджуюча хірургія».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар