Латвійський суд визнав ще одну ЛГБТ-пару сім’єю

У середу, 15 червня, адміністративний районний суд Риги визнав ще одну пару представників ЛГБТ+ сім’єю, з’ясувало агентство LETA у суді.

Суд публічно встановив наявність правових відносин та визнав, що між двома заявницями існують сімейні відносини згідно з визначенням 110 статті Конституції.

Рішення може бути оскаржене у Верховному суді протягом місяця з моменту його винесення.

Згідно з загальнодоступною інформацією, позов подали Яна Яриновська та Ліліта Поріете. Це була перша заява одностатевої пари про визнання факту сім’ї. У свою чергу пізніше було подано близько 30 подібних заяв.

Справа Яриновські та Поріете стала четвертою, в якій одностатева пара визнана сім’єю.

Раніше представник об’єднання Mozaīka Каспарс Залітіс пояснив агентству LETA, що пари звернулися до суду, щоб встановити факт сім’ї у їхніх стосунках.

Наприкінці 2021 року Департамент з адміністративних справ Верховного суду скасував рішення Адміністративного окружного суду та передав на розгляд справу, в якій одностатева пара судилася з державою про юридичне визнання своєї сім’ї.

Суд ухвалив, що зараз у країні відсутні норми у сфері реєстрації одностатевих відносин, тому доти, доки законодавець не розробить відповідну правову норму, суди мають право визнавати відносини конкретних осіб сімейними у розумінні 110-ї статті Конституції. Крім того, такі судові рішення замінюють на державну реєстрацію таких відносин.

Як пояснив Залітіс, за цим рішенням Верховного суду була підготовка кількох позовів до суду. Були подані заяви до кількох латвійських адміністративних судів у різних регіонах Латвії.

За словами Залітіса, зараз у Латвії немає інших можливих засобів офіційного визнання таких пар сім’єю.

«Практично немає іншого способу, як держава могла помітити такі пари. Це єдиний крок, як одностатеві пари можуть стати видимими перед державою», – заявив він.

Представник Mozaīka зазначив, що асоціація рада тому, що до Сейму внесено на розгляд Законопроект про громадянський союз.

“Думаю, що попереду дуже багато дискусій про цей законопроект, але ми сподіваємося, що під час його розгляду якісь норми будуть прийняті”, – додав Залітіс.

Джерело

Поділись публікацією