Квір люди не хочуть згадувати про школу

У ЛГБТ+ людей часто буває важке дитинство чи юність, особливо якщо говорити про країни, де гомосексуальні зв’язки під забороною чи засуджуються.

Нове британське дослідження було проведено в період з липня по серпень 2022 року та опитало 3976 дорослих мешканців Великобританії у віці від 18 до 65 років – 1001 осіб були ЛГБТ+ представниками та 2975 осіб – ні.

Дослідження показало, які спогади у людей про їхні навчальні заклади. Статистика допомагає зрозуміти, з якими труднощами стикаються підлітки під час навчання.

Нове незалежне дослідження «Just Like Us» показало, що дорослі ЛГБТ+ люди вдвічі рідше мають приємні спогади про свій час у школі, а 36% зазнавали знущань, порівняно з 17% їхніх однолітків, які не належать до райдужної спільноти.

З усіх опитаних, 22% ЛГБТ+ людей погодилися з таким твердженням: «Я не маю приємних спогадів про школу, я викреслив її зі своєї пам’яті». Для порівняння, лише 12% гетеросексуальних людей погодились із цим твердженням.

Неприємно, що актуальна статистика серед підлітків свідчить про погані результати. У нещодавньому звіті «Доросління ЛГБТ+», опублікованому в США, було виявлено, що 42% ЛГБТ+ учнів/студентів сьогодні зазнають знущань під час навчального процесу. Це майже вдвічі перевищує відсоток учнів, які не належать до ЛГБТ+ спільноти.

Дорослі ЛГБТ+ люди більш ніж у 2 рази частіше відчували самотність у школі. Причому 25% заявили, що вони мали дуже мало або взагалі не мали друзів. Вони описали шкільні роки, як «дуже одинокий час». При цьому лише 11% респондентів, які не належать до ЛГБТ+ персон, погодилися з цим твердженням.

Більше половини опитаних квір людей заявили, що в шкільні роки вони не мали зразків для наслідування, на які можна було б рівнятися.

Підкреслюючи значну різницю у шкільному досвіді між представниками ЛГБТ+ спільноти та гетеросексуальними людьми, дослідження показало, що майже 72% учнів, які не належать до ЛГБТ+, насолоджувалися своїм часом у школі, тоді як це твердження застосовується лише до 58% респондентів ЛГБТ+ спільноти.

Майже кожен п’ятий опитана квір людина заявила, що вона намагалась зробити все можливе, щоби не ходити до школи. Це твердження було таким лише у 10% дорослих, які не належать до ЛГБТ+ спільноти.

Ще 12% заявили, що у них були жахливі стосунки зі своїми вчителями, що вдвічі більше, ніж у людей, які не належать до ЛГБТ+.

Домінік Арнолл, виконавчий директор Just Like Us, каже:

«Це жахливо, що так багато ЛГБТ+ людей пережили жахливий досвід у школі. Що їм довелося викреслити його зі своєї пам’яті. Той факт, що підлітки все ще відчувають подібне 2022 року, обурливий».

«На жаль, ситуація за останні десятиліття змінилася не так сильно, як нам хотілося б думати, оскільки ЛГБТ+ учні, як і раніше, вдвічі частіше зазнають знущань, мають проблеми з психічним здоров’ям і набагато частіше почуваються небезпечно в школі».

Представництво ЛГБТ+ вчителів, психологів, керуючого персоналу та інших співробітників вкрай необхідне в школах. Про квір людей треба говорити відкрито і не робити цю тему забороненою. Як, наприклад, недавній закон Флориди, який у народі прозвали – Не говорив слово “гей”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією