Квір-дитина в Гамбо, Канада, заговорила про гомофобію після того, як церковна службовиця, яка підтримує прайд, пішла у відставку

Прапор прайду майорить над ратушею міста Гамбо, але для членів місцевої спільноти 2SLGBTQ+ бути квір у сільській місцевості Ньюфаундленду, Канада, нелегко.

Еван Прітчетт, 14 років, живе в цій реальності щодня.

Вони навчаються у 8 класі і мешкають в Гамбо зі своїми батьками, Ніколь Денті та Хедлі Прітчетт.

14-річні Еван Прітчетт каже, що вони хочуть прокласти шлях для інших дітей у сільській місцевості Ньюфаундленду і Лабрадору. (За матеріалами Евана Прітчетта)
© Надано cbc.ca

Еван каже, що їхні батьки завжди знали, що вони є частиною спільноти 2SLGBTQ+, але підтримка в маленькому містечку не є універсальною.

«Безумовно, є багато ненависті до мене і таких, як я, як у звичайному житті, так і в житті деяких з нас», – сказав Еван.

За їхніми словами, в школі учні погрожували Евану та іншим подібним до нього. Деякі батьки не дозволяють своїм дітям дружити з ними.

«Нам погрожували, в нас кидали речі, люди переслідували нас вдома, і це були дуже важкі часи в кожному місті і в кожній школі, де я були до цього часу», – розповідає Еван.

«Вони вважають, що я погано впливаю на їхніх дітей тільки тому, що я квір, і вони не хочуть, щоб я радикалізували їхніх дітей».

Звинувачення батьків

За їхніми словами, інші батьки звинувачували Денті та Прітчетта.

Денті сказала, що вона щодня хвилюється за Евана, і сім’я обговорювала переїзд до Сент-Джонса.

“Знаєте, я подумала, що зараз 2024 рік, можливо, все зміниться, і це було дуже важко. Я хочу просто забрати їх звідси”, – сказала вона.

Прітчетт каже, що інші батьки були відверто нетерпимими.

«Було дуже важко, і багато з цих образ надходило від батьків безпосередньо до нас, які говорили: “Вашій дитині тут не раді” або навмисно ображали нашу дитину», – сказав він.

Місяць гордості відзначається в червні по всьому світу, в тому числі в Ньюфаундленді і Лабрадорі, в той час як в середині липня в Сент-Джонсі проводяться заходи в рамках Тижня гордості.

У вівторок у Гамбо відбувся прайд-парад.

На сторінці міста у Фейсбуці, присвяченій цій події, написано: «Місто Гамбо – це простір, де всіх вітають і підтримують».

Еван стверджує протилежне.

Вони виступили, тому що прайд-заходи в Об’єднаній церкві в Гамбо були скасовані. Церковна служителька, яка підтримувала прайд, Діана Крю, незабаром після цього подала у відставку.

Моя мрія привітати гей-спільноту 23 червня не здійсниться. Було б чудово привітати вас і поділитися з вами тим, як сильно ви любитеся в очах Божих“, – написала Крю у Facebook.

Звільненя Крю викликав бурхливу реакцію. Еван були одними з наймолодших дописувачів.

«Щойно Діана Кру намагається привітати нас у церкві – лише одним своїм привітанням дати нам відчути хоч краплю відкритості – все місто здіймається на ноги», – писали вони.

У розлогому пості на Фейсбуці Еван детально описали їхній досвід квір-молоді.

Вони закликали людей прийти до Об’єднаної церкви в Гамбо і одягнути «якомога більше веселки».

«Щось має змінитися в цьому місті», – написали вони.

Кру відхилив прохання про інтерв’ю.

“Вони – сила”

Еван розповідає про їхній досвід, тому що вони хочуть допомогти іншим 2SLGBTQ+ дітям.

«Все, що я дійсно хочу зробити – це зробити світ кращим місцем для наступного покоління молодих квір-дітей, тому що коли мені було сім, вісім і дев’ять років, мені дійсно потрібен був хтось, хто допоміг би мені пройти через те, яким було моє життя», – сказали вони.

Денті та Прітчетт пишаються стійкістю своїх дітей.

“Вони – сила, і завжди нею були, завжди кували свій характер.”

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар