Косово розглядає одностатеві союзи на тлі жорсткої критики

У косовській Приштині гей-актори репетирують п’єсу, яка сатирично висміює гомофобних політиків і виступає за рівні права для ЛГБТ-спільноти.

Вони репетирують, знаючи, що Косово незабаром може стати першою країною з мусульманською більшістю, яка дозволить одностатеві союзи.

Вистава буде показана під час червневого Тижня гордості, а також може збігтися з парламентським голосуванням щодо легалізації цивільних союзів між людьми однієї статі.

Прем’єр-міністр Альбін Курті заявив минулого місяця, що це станеться найближчим часом.

Якщо новий цивільний кодекс буде прийнятий, це стане значним поштовхом для прав ЛГБТ у консервативній балканській країні.

Але режисерка п’єси, лесбійка Арлінда Моріна, побоюється, що це не змінить укорінені погляди.

“Чому ні, я б одружилась. Я могла б почуватися вільною. Але що змінить цей шлюб, коли ти виходиш на вулицю, а люди плюють на тебе? Тебе ображають через менталітет, в якому ми живемо. Шлюб наробить багато шуму, якщо це буде дозволено Цивільним кодексом, і це також дасть невеликий струс в країні, але я не думаю, що це щось велике для нас. Для нас найважливіше – випити кави, відчувати себе однаково, мати гендерну, емоційну та сексуальну рівність”.

У той час як більшість країн Західної Європи рухається до шлюбної рівності, у більшій частині Центральної та Східної Європи права обмежені.

Сусідня Греція на початку цього року прийняла закон про одностатеві шлюби, ставши першою православною християнською країною, яка це зробила.

Але в Косові, яке на 90% складається з мусульман, Курті стикається із запереченнями з боку деяких своїх законодавців.

Серед них Дуда Бальє, депутат і голова парламентської комісії з прав людини.

“Не тисніть на мене, бо я хочу мати право не підтримувати цей закон. Так думаю не тільки я, так думає більшість людей в Косові. Ми не хочемо, щоб тиск з боку маленької громади був важливішим за те, що думає більшість”.

Новий цивільний кодекс дозволяє одностатевим парам реєструвати цивільні союзи, але закликає до прийняття іншого закону, який би регулював одностатеві шлюби.

Депутат від правлячої партії повідомив Reuters, що Курті намагається переконати опозицію прийняти кодекс, пропонуючи в обмін на це призначити дострокові вибори.

Наступні вибори мають відбутися в лютому 2025 року.

Уряд не відповів на питання про те, коли очікується голосування за Цивільний кодекс.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар