Комітет ООН рекомендує США скасувати дискримінаційні закони щодо прав ЛГБТ

У своєму огляді стану дотримання громадянських і політичних прав у Сполучених Штатах Америки Комітет ООН з прав людини (HRC) засудив цілу низку дискримінаційних законів, що обмежують права лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛГБТ).


Сполучені Штати ратифікували Міжнародний пакт про громадянські і політичні права (МПГПП) у 1992 році. Кожні чотири роки HRC переглядає закони і політику в країнах, які ратифікували договір, щоб оцінити, де вони відповідають договору, а де – ні. Огляд США був відкладений під час пандемії Covid-19, що зробило його першим оглядом США за останні дев’ять років.

Напередодні огляду, опублікованого 3 листопада, Програма з прав ЛГБТ Х’юман Райтс Вотч, Клініка з прав людини Школи права Університету Маямі та партнерські організації представили комітету звіт, в якому визначили, як Флорида та інші штати США агресивно обмежували права ЛГБТ в останні роки.

Серед законів США, які викликають занепокоєння, є ті, що обмежують доступ до гендерно-підтверджуючої допомоги та забороняють трансгендерним дітям брати участь у шкільних спортивних змаганнях або користуватися вбиральнями відповідно до їхньої гендерної ідентичності. Також викликають занепокоєння закони, що забороняють книги, а також забороняють викладання в школах про сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність, ЛГБТ та їхні сім’ї.

Як зазначили наші групи, ці закони ставлять під загрозу низку громадянських і політичних прав, включаючи право на недискримінацію, самовираження, інформацію, недоторканність приватного життя, безпеку особи, життя і свободу від жорстокого, нелюдського і такого, що принижує гідність, поводження.

У своїх заключних зауваженнях комітет висловив занепокоєння законами, що обмежують доступ трансгендерних людей до охорони здоров’я, спорту та громадських місць, а також обмежують обговорення питань раси, рабства, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в школах. Комітет підкреслив поширеність дискримінації ЛГБТ в США, в тому числі в сфері житла, зайнятості, виправних установах та інших сферах. Комітет також засудив принизливі висловлювання на адресу ЛГБТ, в тому числі з боку державних службовців, а також насильство щодо ЛГБТ та представників інших меншин.

Висновки Комітету повинні стати тривожним сигналом для законодавців штатів і федеральних органів влади США. В умовах агресивної реакції законодавці штатів повинні припинити активно підривати зобов’язання США в галузі прав людини і скасувати дискримінаційні закони, а федеральний уряд повинен прийняти комплексне законодавство, спрямоване на захист прав ЛГБТ, і забезпечити дотримання існуючих гарантій громадянських прав і прав людини.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією