Комітет міністрів Ради Європи закликав скасувати анти-ЛГБТ закон у Грузії

Комітет міністрів Ради Європи (РЄ) закликає владу Грузії скасувати анти-ЛГБТ закон про «захист сімейних цінностей і неповнолітніх», який обмежує права ЛГБТ в країні, включаючи свободу вираження поглядів і свободу зібрань.

6 березня Комітет міністрів, який здійснює нагляд за виконанням рішень Європейського суду з прав людини, прийняв проміжну резолюцію у групі справ «Ідентоба та інші проти Грузії», в якій міністри рішуче закликали Грузію боротися з дискримінацією та злочинами на ґрунті ненависті відповідно до своїх зобов’язань за Європейською конвенцією з прав людини.

Справи стосуються нездатності влади забезпечити належний захист від гомофобних або релігійно мотивованих нападів, а в деяких випадках – офіційної мовчазної згоди, потурання або участі в діях, мотивованих упередженнями. Справи також стосуються неспроможності влади забезпечити свободу зібрань для ЛГБТ та свободу для релігійних меншин.

Резолюція наполегливо закликає владу «прискорити і завершити всі відновлені розслідування і судові розгляди шляхом проведення необхідних слідчих дій відповідно до правових і фактичних висновків Європейського суду, забезпечення належної правової кваліфікації кримінальних злочинів і належного врахування мотиву упередженості, а також надання статусу жертви всім зацікавленим заявникам».

З огляду на це, Комітет «глибоко засудив» анти-ЛГБТ закон і закликав владу скасувати його. «На думку Комітету, він є кроком назад у виконанні цих рішень і викликає серйозні питання щодо дотримання Грузією своїх зобов’язань щодо виконання рішень Європейського суду», – наголошується в резолюції.

Резолюція «рішуче закликає владу відмовитися від дискримінаційного наративу і беззастережно боротися з усіма формами дискримінації, мовою ворожнечі і злочинами на ґрунті ненависті», в тому числі за допомогою «недвозначної заяви про нульову толерантність» на найвищому рівні і «рішучих дій», щоб покласти край безкарності;

Крім того, Комітет «рішуче закликав» владу гарантувати свободу зібрань і віросповідання для всіх шляхом посилення заходів захисту і запобігання, а також рішучої реакції системи кримінального правосуддя на насильство на ґрунті ненависті.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар