Католики обурилися новим логотипом Ватикана, що нагадує ЛГБТ-веселку

Вибір папою Франциском логотипа для Ватикана на 2025 рік, який асоціюється з ЛГБТ-веселкою, спричинив хвилю обурення серед католиків.

На пресконференції в Апостольському палаці Ватикан оголосив Джакомо Травізані, дизайнера і масажиста переможцем конкурсу на логотип ювілейного для Католицької Церкви 2025 року. Зображення, що нагадує райдужний символ ЛГБТ-спільноти, викликало хвилю обурення в католицькому середовищі, повідомляє Church Militant.

Травізані прибрав свою особисту сторінку у Facebook після того, як католицький політик і письменник Маріо Адінольфі заявив, що дизайнер логотипа є гомосексуалом і реклама його послуг розміщена на відповідному сайті.

За словами єпископа Ріно Фізікелли, Франциск особисто обрав з трьох найкращих логотипів дизайн Травізані, загалом у конкурсі брали участь 294 малюнка з 48 країн. При цьому особистості дизайнерів були зашифровані, і папа Франциск керувався лише своїм смаком.

В інтерв’ю Church Militant відомий британський мистецтвознавець Керолайн Кей заявила, що звичайна людина однозначно пов’яже новий логотип Ватикана з модою на гей-прайди. «Франциск має знати це», – зазначила Кей.

У заяві Ватикана чотири стилізовані фігури на логотипі описуються як представники всього людства з чотирьох куточків землі, які обіймають один одного в братстві. При цьому перша фігура тримається за хрест, під фігурами намальовані хвилі, що символізують бурхливе паломництво життя.

«Логотип є безсовісним присвоєнням біблійної веселки. <…> Ламане коло, прорізане хвостом тонкої синьої хвилі і вигнутим хрестом, має являти собою цілісне коло, яке представляє безконечну, нескінченну любов Бога», – прокоментувала фахівець із біблійних і релігієзнавчих досліджень Кетрін Кей.

Мистецтвознавець також поскаржилася на низьку якість дизайну, якому не вистачає «ваги чи серйозності, на які можна було б очікувати від Ватикана».

Автор логотипа Джакомо Травізані заявив, що задумав першою фігурою свого логотипа папу Франциска, який обіймає вигнутий хрест та йде проти вітру, а за ним йдуть інші.

Ювілейний 2025 рік оголошений Ватиканом роком Надії. «Ватикан представляє свою емблему надії як знак гордості. А гординя передує падінню», – цитують Кетрін Кей у виданні Church Militant.

Джерело

Сподобалось? Знайди секунду, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією