Католицька церква у Німеччині благословлятиме одностатеві пари

Синодальні збори з реформування католицької церкви у Франкфурті ухвалили документ, який дозволить одностатевим парам благословляти свої стосунки у німецькій католицькій церкві з 2026 року.

Про це повідомляє DW, передає NV.

Із 202 членів Синодальних зборів 176 проголосували «за», 14 — «проти», решта 12 — утрималися. Постанова передбачає, що благословення також буде дозволено для повторного громадянського шлюбу та для розлучених.

Рішення ініціювало прогресивний католицький рух Синодальний шлях, який з 2019 року прагне запровадити більш ліберальний підхід до католицизму в Німеччині — зокрема покласти край целібату для священиків і дозволити висвячувати жінок на диякони.

Німецькій єпископській конференції та Центральному комітету німецьких католиків рекомендовано «своєчасно розробити і запровадити відповідні літургійні святкування». Для цього встановлений перехідний період у три роки.

Церква в Німеччині розпочала реформаторський рух на тлі рекордної кількості німців, які полишають релігію, і скандалів із сексуальним насильством. У 2021 році кількість прихожан-католиків у Німеччині вперше впала нижче 50%.

Синодальний шлях не має підтримки у Ватикані. Минулого року там заявили, що німецькі реформатори не мають повноважень давати єпископам вказівок із моральних чи доктринальних питань.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією