Католицька церква у Німеччині благословлятиме одностатеві пари

Синодальні збори з реформування католицької церкви у Франкфурті ухвалили документ, який дозволить одностатевим парам благословляти свої стосунки у німецькій католицькій церкві з 2026 року.

Про це повідомляє DW, передає NV.

Із 202 членів Синодальних зборів 176 проголосували «за», 14 — «проти», решта 12 — утрималися. Постанова передбачає, що благословення також буде дозволено для повторного громадянського шлюбу та для розлучених.

Рішення ініціювало прогресивний католицький рух Синодальний шлях, який з 2019 року прагне запровадити більш ліберальний підхід до католицизму в Німеччині — зокрема покласти край целібату для священиків і дозволити висвячувати жінок на диякони.

Німецькій єпископській конференції та Центральному комітету німецьких католиків рекомендовано «своєчасно розробити і запровадити відповідні літургійні святкування». Для цього встановлений перехідний період у три роки.

Церква в Німеччині розпочала реформаторський рух на тлі рекордної кількості німців, які полишають релігію, і скандалів із сексуальним насильством. У 2021 році кількість прихожан-католиків у Німеччині вперше впала нижче 50%.

Синодальний шлях не має підтримки у Ватикані. Минулого року там заявили, що німецькі реформатори не мають повноважень давати єпископам вказівок із моральних чи доктринальних питань.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментарій