Катар назвав брехливою «пам’ятку» про заборону ЛГБТ, алкоголю та побачень на ЧС

В оргкомітеті чемпіонату світу з футболу заявили, що Катар «завжди був відкритою, толерантною та гостинною нацією», при цьому на сайті турніру вказані схожі рекомендації, які загалом є типовими для консервативної мусульманської країни.

Оргкомітет чемпіонату світу з футболу в Катарі заявив, що інфографіка, що поширюється в інтернеті, про правила поведінки в країні для вболівальників є некоректною.

У «пам’ятці» з логотипом Reflect Your Respect («Прояви свою повагу») та елементами дизайну ЧС-2022 зазначено, що в Катарі заборонені гомосексуальність, побачення, розпиття алкоголю, лайки, прослуховування музики на високій гучності, прояв неповаги до мечетей, фотографування інших людей без дозволу, що є традиційними для мусульманських країн обмеженнями.

«Інфографіка Qatar Welcomes You, яка циркулює у соціальних мережах, — не з офіційного джерела і фактично містить некоректну інформацію. Ми наполегливо закликаємо вболівальників та відвідувачів турніру покладатися лише на офіційні джерела від організаторів», – заявили в оргкомітеті.

Також у заяві оргкомітету йдеться, що «Катар завжди був відкритою, толерантною та гостинною нацією».

Інформація, яка відображена в «пам’ятці», не зовсім відповідає розміщеній у розділі «Повага до культури та традицій» на сайті оргкомітету, але несильно їй суперечить.

Зокрема, на офіційному сайті повідомляється:

  • Уболівальникам рекомендовано закривати плечі та коліна у громадських місцях, а знімати футболки на стадіоні заборонено.
  • Алкоголь буде доступний у ліцензованих ресторанах та готелях, але за їх межами вживати спиртні напої не можна, також алкоголь не можна ввозити до країни.
  • Оргкомітет просить уболівальників утриматися від публічних проявів уподобання.
  • Потрібно питати дозволу, перш ніж фотографувати місцевих жителів, а знімати урядові будівлі заборонено.

Крім того, наприкінці червня Guardian писала, що не отримала від уряду Катару прямих підтверджень гарантій безпеки та захисту від переслідування для представників ЛГБТ.

Reflect Your Respect — громадський рух у Катарі, який почався в 2014 році з метою закликати іноземців, які перебувають у країні, дотримуватися традиційного дрес-коду.

Чемпіонат світу розпочнеться 20 листопада та завершиться 18 грудня.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією