Канада попереджає ЛГБТ-мандрівників про ризики в США

Канада видала нове попередження для своїх ЛГБТ-громадян, які планують відвідати Сполучені Штати.

Минулого року кількість анти-ЛГБТ-протестів у США зросла в 30 разів порівняно з 2017 роком, а кількість законодавчих кроків, спрямованих на обмеження прав ЛГБТ, зростає.

Міністерство міжнародних справ Канади попередило, що закони деяких штатів можуть вплинути на їхні подорожі, але не уточнило, де саме.

Зазвичай такі попередження стосуються таких країн, як Уганда, росія чи Єгипет.

“Деякі штати прийняли закони та політику, які можуть вплинути на 2SLGBTQI+ людей. Перевірте відповідні державні та місцеві закони”, – йдеться на сторінці з порадами щодо подорожей до США.

Термін 2SLGBTQI+ широко використовується в Канаді для позначення людей, які вважають себе двоєдушними, лесбійками, геями, бісексуалами, трансгендерами, квірами, квіруючими або інтерсексами.

Речник Міністерства міжнародних справ Канади вказав на закони США, спрямовані проти трансгендерної спільноти.

“З початку 2023 року деякі штати США ухвалили закони, що забороняють трансгендерні шоу та обмежують трансгендерну спільноту в доступі до гендерно-підтверджуючої допомоги та в участі у спортивних заходах”, – повідомили CBC News у міністерстві.

У березні губернатор штату Теннессі підписав закони, що забороняють трансгендерні вистави перед дітьми і обмежують медичне обслуговування трансгендерної молоді.

Через два місяці губернатор Флориди Рон ДеСантіс підписав закони, що забороняють дітям проходити медичне лікування транс*персон або відвідувати трансгендерні шоу, а також обмежують використання займенників у класах.

Сотні подібних нормативних актів з питань ЛГБТ були запропоновані в консервативних штатах по всій території США.

The Human Rights Campaign, найбільша правозахисна група ЛГБТ-спільноти в США, заявила в червні, що американські ЛГБТ зіткнулися з надзвичайним станом, оскільки штати продовжують націлюватися на них за допомогою законодавства.

У понеділок мурал у Флориді, присвячений журналістці Лірі Маккі, яка народилася в Белфасті і була застрелена в 2019 році, був зіпсований свастикою і анти-ЛГБТ-графіті.

Відповідаючи на запитання, чому інструкцію було оновлено, віцепрем’єр-міністр Канади Христя Фріланд сказала журналістам в Атлантичній Канаді, що уряд найняв експертів, “щоб уважно подивитися по всьому світу і відстежити, чи існують особливі небезпеки для певних груп канадців“.

Вона відмовилася коментувати, коли її запитали, чи обговорювалося це питання з урядом США перед внесенням змін.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією