Камінг-аут норвезького гандболіста: “У мене немає прикладів для наслідування, я один в епіцентрі бурі”

Норвезький гандболіст Ола Хофтун Ліллельєн, який понад рік тому здійснив камінг-аут, розповів, що гомосексуальність досі є табу в чоловічому професійному спорті. Молода людина не має прикладів для наслідування, і, за його словами, вона стоїть одна в епіцентрі бурі.

23-річний Ліллельєн, який представляє команду “Драммен” у норвезькій прем’єр-лізі, публічно заявив про свою орієнтацію на початку 2022 року. Зараз, в інтерв’ю Норвезькій національній телерадіомовній компанії (NRK), він сказав, що гомосексуальність у спорті у жінок і чоловіків дуже відрізняється.

Наприклад, лесбійки вже давно грають у гандбол і футбол, і вони прекрасні. Але це зовсім не так щодо чоловіків. Я єдиний гравець у чемпіонаті, який є геєм, принаймні, на публіці“, – висловив Ліллельєн здивування тим, що в норвезькому спорті геїв менше, ніж в інших верствах суспільства. Він хотів би, щоб із цього приводу було проведено більше досліджень, і сподівається, що дедалі більше спортсменів-геїв наважаться заявити про себе публічно.

У мене немає прикладів для наслідування. Я справді тут один, стою в епіцентрі бурі“, – розмірковував Ліллельєн, який зіткнувся з різними забобонами. Наприклад, йому довелося закрити коментарі до статті через злісні відгуки.

Він каже, що проблеми з психічним здоров’ям дуже поширені серед гомосексуалів. Йому самому доводилося звертатися до психіатра з приводу психічних проблем. “Я думаю, що дискримінація пов’язана з відсутністю інформації. Ось чому розповіді про це були б такими важливими. Прозорість може врятувати життя“, – сказав Ліллельєн.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією