Ірландія заборонить конверсійну терапію

Родерік О’Горман, міністр Ірландії у справах дітей, рівноправності, інвалідності, інтеграції та молоді, пообіцяв ухвалити закон, який забороняє конверсійну терапію.

О’Горман, який є відкритим геєм, описав конверсійну терапію як експлуататорський та жорстокий процес, заснований на заохоченні сорому.

“Очевидно, що прийняття законодавства вимагає часу, але я думаю, що ми могли б прийняти його до кінця року”, – сказав він нещодавно видавництву Mirror.

Він внесе законопроект до Dáil, нижньої палати парламенту Ірландії.

“Я зустрічав людей, які пройшли конверсійну терапію”, – продовжив він. «Це не часто трапляється в Ірландії, але коли це трапляється, це може мати руйнівні наслідки для людей. Особливо на молодих людей, які роблять камінг-аут, досліджують або приймають свою сексуальну ідентичність».

«З погляду розуміння шкоди, яку це може завдати людям, це те, до чого я дуже серйозно ставлюся. І я дійсно хочу досягти прогресу як міністра з питань рівності в цьому питанні».

Конверсійна терапія, яка засуджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я та багатьма іншими експертами/організаціями в галузі охорони здоров’я у всьому світі, використовує такі інструменти, як електрошокова терапія, молитви та терапія огидою, щоб “перетворити” ЛГБТК+ людей на гетеросексуалів або цисгенів.

Було показано, що цей спосіб терапії є неефективним і погіршує психічне здоров’я тих, хто його відчуває на собі. Противники цієї практики наголошують, що приналежність до ЛГБТК+ спільноті не є дефектом і не потребує «виправлення».

За даними правозахисної групи ILGA-Europe, у Європі Франція та Мальта повністю заборонили цю практику. Греція та Німеччина заборонили використання практики для неповнолітніх, як і кілька регіонів Іспанії. У США використання практики для неповнолітніх заборонено у 20 штатах та більш ніж у 100 муніципалітетах. Канада також заборонила конверсійну терапію.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією