HRW закликає уряд Іраку скасувати закон, що криміналізує ЛГБТК+.

У понеділок HRW (Human Rights Watch) закликала уряд Іраку скасувати новий закон, який забороняє одностатеві стосунки і трансгендерне самовираження, оскільки він порушує основні права людини, такі як свобода вираження поглядів, рівність і недискримінація.

Анти-ЛГБТ закон, як поправка до існуючого іракського “Закону про боротьбу з проституцією”, був прийнятий 27 квітня 2024 року. Він криміналізує одностатеві стосунки та медичні процедури з підтвердження гендерної ідентичності, “пропаганду гомосексуальності” та “імітацію жінок чоловіками”, за що передбачено тривалі терміни ув’язнення. Законопроекти, подібні до цього, пропонувались і раніше, але цей є найбільш жорстким. Закон зазнав різкої критики з боку різних неурядових організацій та національних представників.

Human Rights Watch закликала Ірак припинити порушення прав ЛГБТ і відмовитися від цього закону, оскільки він відображає ворожість до ЛГБТ, що проявляється в законах і негативній риториці заявила Раша Юнес, в.о. директора з прав ЛГБТ HRW:

Ухвалення іракським парламентом анти-ЛГБТ закону закріплює жахливу історію порушень прав ЛГБТ і є серйозним ударом по фундаментальним правам людини з боку іракського уряду. Закон додає ще одну кривду до рани для ЛГБТ в Іраку, які і так стикаються з насильством і загрозами для свого життя.

Міжнародний пакт про громадянські і політичні права гарантує рівний захист прав людини і закону без будь-якої форми дискримінації. Комітет ООН з прав людини заявив, що сексуальна орієнтація є статусом, захищеним від дискримінації відповідно до пакту, і це також підтверджується Арабською хартією прав людини, членом якої є Ірак.

За останні роки в Іраку посилилось засудження прав ЛГБТІ, особливо з боку політичних груп, пов’язаних з озброєними угрупованнями. У серпні 2023 року Іракська комісія з комунікацій та ЗМІ (CMC) зажадала замінити термін “гомосексуальність” на “сексуальну девіацію” в медіа-контенті.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар