Гендерно-підтверджуючий догляд покращує життя транс*персон, згідно з найбільшим опитуванням транс*персон

Результати опитування Національного центру з питань трансгендерної рівності (National Center for Transgender Equality), проведеного в США у 2022 році, спростовують праворадикальний наратив про “жаль переходу”, показуючи, як гендерно-підтверджуючий догляд покращує життя трансгендерних людей, а також документують триваючу дискримінацію та маргіналізацію, з якими стикаються американські трансгендери.

У середу NCTE опублікував звіт про результати опитування “Ранні висновки” (Early Insights). Опитування включає дані 92 329 бінарних і небінарних транс*людей по всій території США, що є найбільшою кількістю учасників за всю історію. “Раннє розуміння” – це перший із серії звітів, які будуть опубліковані за результатами опитування.

94% респондентів, які прожили хоча б деякий час в іншому гендері, ніж той, що було визначено їм при народженні, повідомили, що вони були “набагато більш задоволені” (79%) або “трохи більш задоволені” (15%) своїм життям, ніж до переходу. Майже всі ті, хто проходив гормональне лікування або отримав хоча б одну форму гендерно-підтверджуючої хірургічної операції, сказали, що ця медична допомога покращила їхнє життя.

Респонденти також повідомили про значну підтримку з боку сім’ї. Більше двох третин дорослих транс*персон сказали, що їхні сім’ї або підтримують, або дуже підтримують їхню ідентичність і гендерне самовираження.

Приємно бачити, що так багато транс-людей повідомляють про задоволеність життям, коли вони живуть відповідно до своєї гендерної ідентичності та отримують необхідну медичну допомогу, але ми також бачимо, що транс-люди стикаються з істотними перешкодами на шляху до повноцінного, здорового та автентичного життя“, – зазначила в прес-релізі докторка Сенді Е. Джеймс (Sandy E. James), співкерівниця дослідження та провідна дослідниця дослідження. “Будучи найбільш повним джерелом даних про транс-людей в США, ці результати заповнюють важливу прогалину в наших знаннях і слугують важливим ресурсом для розуміння і задоволення потреб транс-людей“.

Згідно з опитуванням, транс-люди все ще стикаються з дискримінацією та жорстоким поводженням на роботі, в школі та інших місцях.

11% респондентів, які коли-небудь працювали, сказали, що втратили роботу через свою ґендерну ідентичність або її вираження.

80% дорослих респондентів і 60 відсотків 16-17-річних респондентів, які були трансгендерними або сприймалися як трансгендерні в початковій або середній школі, сказали, що зазнали однієї або більше форм жорстокого поводження або негативного досвіду.

З тих, хто звертався до медичних працівників протягом останніх 12 місяців, 48% повідомили, що мали принаймні один негативний досвід через свою трансгендерність, наприклад, коли їм відмовляли в медичній допомозі, неправильно ставилися до них, піддавали словесному або фізичному насильству.

Більшість респондентів повідомили, що їм відмовляли у рівному ставленні через їхню ґендерну ідентичність або вони зазнавали словесних утисків, фізичного насильства чи переслідувань в Інтернеті.

Респонденти також стикалися з економічними проблемами. Тридцять чотири відсотки з них живуть у бідності. Рівень безробіття серед респондентів становив 18%. Майже третина опитаних колись були бездомними.

Щодо впливу дискримінаційних законів, 47% респондентів думали про переїзд до іншого штату через те, що уряд їхнього штату розглядав або прийняв анти-транс закони, а 5% переїхали зі штату через це. До топ-10 штатів, з яких респонденти переїжджали з цієї причини, увійшли Алабама, Арізона, Флорида, Джорджія, Міссурі, Північна Кароліна, Огайо, Теннессі, Техас і Вірджинія.

“Транс-люди заслуговують на рівний доступ до тих самих суспільних благ, що й усі інші – доступ до хорошої роботи, доступної медичної допомоги, стабільного житла та відчуття безпеки у своїх громадах”, – сказала Джозі Кабальєро, директорка дослідження. “Звіт “Перші висновки” підкреслює, як багато ще потрібно зробити для досягнення транс-рівності в США”.

NCTE розробила опитування у партнерстві з National Black Trans Advocacy Coalition, Коаліцією TransLatin@ та Національним альянсом квір-людей з островів Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

“Кожна людина заслуговує на гідне та справедливе ставлення, – додав Родріго Хенг-Лехтінен, виконавчий директор NCTE. “Нам потрібні закони на федеральному рівні та на рівні штатів, які б гарантували справедливе ставлення до всіх людей, в тому числі і до транс-людей. Ніхто ніколи не повинен стикатися з дискримінацією у сфері зайнятості, житла, охорони здоров’я, освіти та інших сферах життя лише через те, ким він є. Трансгендерні люди тут, щоб залишитися, і ми пишаємося тим, хто ми є”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією