Гей, квір та небінарні люди: які ЛГБТК+ артисти беруть участь у Євробаченні 2024

У шведському місті Мальме пройшли півфінали пісенного конкурсу Євробачення 2024, який також відомий як “гей-різдво”. На сцену вийшло чимало ЛГБТК+ артистів.

Оскільки це один з найпопулярніших музичних конкурсів, особливо серед квір-людей, цілком природно хотіти знати, які артисти представляють ЛГБТК+ спільноту.

Цього року Євробачення проходить у Мальме, Швеція. 37 країн змагаються за титул переможця та честь приймати наступний пісенний конкурс.

Гранд-фінал пройде 11 травня.

З 37 артистів, які виступають на Євробаченні 2024, 8 є відкритими та гордими членами ЛГБТК+ спільноти.

Bambie Thug – Ірландія

Bambie Thug з міста Корк представляють Ірландію на Євробаченні цього року і виконують пісню 2023 року “Doomsday Blue” зі свого міні-альбому “Cathexis”.

Bambie використовують займенники вони/їх і є першими небінарними артистами, які представляють Ірландію на Євробаченні.

У листопаді минулого року вони розповіли PinkNews, що усвідомлення того, що вони не бінарні, дозволило їм “бути більш вільними як особистості, а отже, більш вільними у своїй музиці“.

Electric Fields – Австралія

Електро-поп дует Electric Fields представляє Австралію на пісенному конкурсі Євробачення з піснею “One Mikali (One Blood)”.

У пісні використана мова Yankunytjatjara, аборигенна мова народу анангу, однієї з найстаріших спільнот у світі.

До складу Electric Fields входять Майкл Росс і Захарія Філдінг, які ідентифікують себе як квір. Девіз гурту – “оминути бар’єри”, а Філдінг і Росс описують себе як “двох фемінних братів”.

Kenzy Loevett – Сан Маріно

Іспанський рок-гурт Megara виступає на Євробаченні від Сан-Марино з піснею “11:11”, в якій поєднуються елементи року, металу, танцю та електроніки.

Раніше гурт заявляв, що не хоче бути “загнаним” в рамки якогось одного музичного жанру.

Megara складається з чотирьох учасників, а вокалістка гурту Кензі Ловетт є лесбійкою і раніше була одружена з акторкою Арією Бедмар, яка зіграла Каміно Пасамар в історичній мильній опері “Акації 38”.

Mustii – Бельгія

Mustii є відомою фігурою в бельгійській поп-музиці після випуску двох студійних альбомів, а також був суддею на Drag Race Belgique.

Його пісня на Євробачення – “Before the Party’s Over” – ідентифікує Mustii як квір-співака. В інтерв’ю квір-журналу KET він розповів, що, хоча спочатку він ідентифікував себе як бісексуал, зараз він вважає за краще взагалі уникати ярликів. Він сказав, що просто хоче вірити в те, що йому подобаються “люди, особливі вільні людські істоти”.

У 2023 році він закріпив свої квір-здібності, виступивши суддею на Drag Race Belgique, разом з Рітою Багою та Люфі.

Nemo – Швейцарія

Швейцарські співаки Nemo представляє на Євробаченні пісню “The Code”, яка розповідає про їхній досвід камінг-ауту як небінарної людини.

Раніше співаки пояснювали, що “не відчувають себе ні чоловіком, ні жінкою… Мені довелося зламати кілька кодів”.

“”The Code” – про подорож, яку я почали з усвідомлення того, що я не є ні чоловіком, ні жінкою. Пошук себе був для мене довгим і часто важким процесом. Але ніщо не може бути кращим за свободу, яку я здобули, усвідомивши, що я є бінарною людиною”.

Olly Alexander – Велика Британія

Що Оллі Александер виступить на Євробаченні цього року, він підтвердив під час фіналу Strictly Come Dancing у грудні. Нещодавно він розповів PinkNews, що планує зробити свій виступ “максимально гейським”.

Олександр відомий як учасник гурту Years and Years, а також як актор драми “Це гріх”, що виходить на каналі Channel 4.

Він сказав, що виступ на Євробаченні – це “мрія, яка здійснилась”, а пісня, яку він обрав, називається “Dizzy”.

Олександр відомий тим, що відверто виступає за права ЛГБТК+: він ідентифікує себе як гей, квір і небінарний.

Saba – Данія


SABA – багатогранна зірка з Данії, відома як співачка, актриса музичного театру та модель. Відома на сцені як SABA, її справжнє ім’я – Анна Саба Лікке Оленшлегер, і цього року вона представляє Данію на Євробаченні з піснею під назвою “Sand”.

Саба є ЛГБТК+, вона розповіла в інтерв’ю Wiwibloggs, що перебуває у стосунках з жінкою, яка дуже підтримує її музичні пошуки. Вона сказала, що пишається тим, що буде першою темношкірою квір-жінкою, яка заспіває від Данії на Євробаченні 2024 року.

Silvester Belt – Литва

Silvester Belt – обраний представник Литви на Євробаченні 2024. Раніше Белт брав участь у литовських співочих конкурсах Aš – superhitas та The X Factor, а на конкурсі виконує електро-поп пісню “Luktelk”.

Сильвестр Белт – бісексуал, який оголосив про свою орієнтацію у 2017 році. Раніше він називав ікону ЛГБТК+ Троя Сівана своїм “натхненням усіх часів”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар