Фінляндія спростить юридичну процедуру гендерного маркера

Парламент Фінляндії в середу ухвалив поправки до законодавства, які, як очікується, значно спростять процедуру зміни гендерного маркера у документах.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на AP.

Поправки передбачають, що транс*персони, які досягли 18-річного віку, зможуть юридично змінити гендерний маркер шляхом подання особистої заяви без обов’язкових психіатричного огляду та довідки про стан репродуктивного здоров’я.

Щоб запобігти зловживанням, такі заяви можна буде подавати лише раз на рік.

Також скасовується положення, яке вимагало від трансгендерних людей надати медичну довідку про безпліддя або стерилізацію перед юридичною зміною гендерного маркера.

Прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін раніше заявляла, що схвалення поправок є пріоритетом останніх двох місяців роботи її уряду, після чого в країні відбудуться вибори. Очікується, що після голосування в парламенті поправки набудуть чинності найближчим часом.

“Ухваливши цей закон, Фінляндія зробила важливий крок на шляху до захисту прав трансгендерних людей, покращення їхнього життя та права на самовизначення”, – заявив Матті Піхлаямаа, радник фінського представництва Amnesty International з питань прав ЛГБТ+.

Минулого місяця Іспанія схвалила законодавство, що дозволяє зміну гендерного маркера за власним бажанням, тоді як британський уряд наклав вето на аналогічний законопроєкт, який законодавці Шотландії ухвалили в грудні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією