Дві мешканки будинку для людей похилого віку EHPAD уклали шлюб після того, як довгий час таємно жили своїм коханням

15 листопада, Ліліан та Андре, дві мешканки EHPAD du Val d’Escaut (Франція), одружилися в ратуші Валансьєна. У весільній церемонії взяв участь мер Лоран Дегалле у присутності деяких мешканців містечка та всіх постояльців будинку для людей похилого віку, в якому жінки живуть уже п’ять років.

У березні 2021 року відбулося весілля двох вісімдесятирічних чоловіків, які мешкають в EHPAD, розташованому в Івелині. Але, ймовірно, шлюб Ліліан і Андре стане першим союзом двох жінок, які живуть у будинку для людей похилого віку. Тож це може бути першою такою подією у Франції.

Ліліан та Андре по 72 роки. Поміщені в ранньому дитинстві до будинку Нотр-Дам д’Обрі-дю-Ено, вони зустрілися у віці 11 років. З того часу вони ніколи не залишали одна одну. «У них немає сім’ї», – кажуть нам.

Про їхні стосунки ніхто не знав, Ліліан та Андре жили «прихованими» протягом дуже довгого часу. Як “секрет”, який не можна розкривати. Просто тому, що час ще не був готовий прийняти його.

«Кажуть, що вони закохані із 25 років. Коли вони прийшли до нас у 2017 році, то попросилися до однієї кімнати, але ми не знали, що вони закохані. Ми дізналися про це під час поїздки на пляж», – пояснює Каміль Хетройт, менеджер EHPAD du Val de l’Escaut. «Цього дня за їжею ми говорили про одностатеві шлюби. А Ліліан та Андре підійшли до нас, щоб запитати, чи можливо це зробити у реальному житті. Вони думали, що шлюби для людей однієї статі можливі лише на телебаченні», — додає Олександра Симон, їхня медсестра. “Ми сказали їм, що це можливо. І за кілька хвилин Андре зробила пропозицію Ліліан у нас на очах».

Весь будинок для людей похилого віку щосили прагнув до того, щоб це весілля відбулося. І «мрія» Андре та Ліліан змогла здійснитися 15 листопада.

«Ми всі готувалися до цього весілля так, ніби це було весілля одного з наших родичів», — каже Каміль Етрої.

Більше того, у вівторок вдень була і вечірка в EHPAD du Val de l’Escaut. Головний зал було перетворено на приймальню. У центрі — і в оточенні всіх своїх гостей (мешканців, опікунів та співробітників Валь-де-л’Еско та будинки Обрі) — Андре та Ліліан, були двома королевами дня.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією