Дочка президента Камеруну натякнула на одностатеві стосунки

Донька президента Камеруну поділилася світлиною, на якій вона цілує іншу жінку, що викликало неоднозначну реакцію в країні, де одностатеві стосунки заборонені законом.

На світлині в Instagram 26-річна Бренда Бія обіймає бразильську модель Лейонс Валенсу.

“Я без розуму від тебе і хочу, щоб світ дізнався про це”, – написала пані Бія, додавши емодзі у вигляді серця любові.

Її 91-річний батько, Поль Бія, став президентом Камеруну в 1982 році і є одним з лідерів Африки, які найдовше правлять країною.

За одностатеві акти або стосунки в Центральноафриканській Республіці загрожує до п’яти років ув’язнення.

Пані Бія – музикантка, яка живе за кордоном і має псевдонім King Nasty – не вказувала прямо на свою сексуальну орієнтацію, коли публікувала фотографію поцілунку.

Однак через деякий час після публікації фото, Бія поділилася статтею з Le Monde, в якій французька газета повідомила, що вона “зробила камінг-аут”.

Вона також поділилася іншими повідомленнями від людей, які висловлювали їй свою підтримку.

Трансгендерна камерунська активістка Шакіро була серед тих, хто похвалив пані Бія, заявивши, що її пост в Instagram може стати “поворотним моментом для ЛГБТК+ спільноти в Камеруні“.

Шакіро сказала, що пані Бія “зараз позиціонує себе як голос за соціальні зміни в країні, де табу глибоко вкорінені“.

Наразі Шакіро проживає в Бельгії. Вона попросила там притулку після того, як була засуджена в Камеруні за “спробу гомосексуальних стосунків”.

Хоча пані Бія отримала схвальні відгуки, деякі користувачі соціальних мереж у Камеруні відреагували на її пост гомофобними коментарями.

Дехто припускає, що пані Бія поділилася фотографією для того, щоб викликати резонанс, враховуючи її репутацію публікаторки дописів у соціальних мережах, які викликають суперечки серед камерунців.

Також виникали питання про те, чи є камінг-аут привілеєм, яким можуть користуватися лише обрані в країні.

“Мені дуже подобається фільм “Перша дочка Камеруну”, – написала ЛГБТ-активістка Банді Кікі у своєму пості на Facebook.

“Однак це висвітлює сувору реальність: Анти-ЛГБТ закони в Камеруні непропорційно націлені на бідних. Багатство і зв’язки створюють щит для одних, в той час як інші стикаються з серйозними наслідками”.

Правозахисні групи і раніше критикували суворі закони Камеруну, спрямовані проти представників ЛГБТ-спільноти.

У 2022 році Human Rights Watch закликала Камерун “вжити термінових заходів для скасування цього дискримінаційного закону і забезпечити дотримання прав людини всіх камерунців, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності або статевих ознак”.

Адвокатка Еліс Нком, відома правозахисниця, яка захищає ЛГБТ в Камеруні, сказала, що пані Бія є “взірцем мужності”, яка “посилає важливе універсальне послання любові”.

Більшість ЗМІ в Камеруні не повідомили про нещодавнє фото пані Бія. Відомо, що орган, який регулює діяльність ЗМІ, накладає санкції на видання і мовників за зображення гомосексуалізму.

Уряд, і сам президент Бія, також офіційно не коментували цю історію.

Бі-Бі-Сі зв’язалася з пані Бія і поки що не отримала відповіді.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар