Дипломатичний скандал між США та Угорщиною. Що сталось

Американський посол в Будапешті Девід Прессман критикує угорських офіційних осіб за позицію до України, США та ЛГБТ.

Речник Державного департаменту США Нед Прайс висловив стурбованість тим, що він назвав організованими зусиллями угорських офіційних осіб та урядових ЗМІ дискредитувати посла США та Сполучених Штатів. Це реакція США на публічну суперечку між американським послом Девідом Прессманом і владою Угорщини в тому числі про війну в Україні. Про це повідомляє портал “Коментарі” з посиланням на видання NY Times.

Девід Прессман з вересня почав працювати в Угорщині як посол США. До цього американець займався адвокатською діяльністю, в основному з захисту прав ЛГБТ. Прессман прибув до Угорщини зі своїм чоловіком і двома дітьми, що очікувано викликало критику від країни, яка позиціонується як друг Кремля в ЄС та радикально підтримує традиційні християнські цінності.

Прессман заявив, що угорські проурядові ЗМІ постійно критикують його через гомосексуальньність та за підтримку ЛГБТ. Окрім того, американський посол розповів, що угорські ЗМІ звинувачують США та повторюють російську пропаганду, включно з теоріями змови. Деякі з цих теорій натякають, що США хоче усунути Віктора Орбана від правління. Девід Прессман стверджує, що угорські політики часто вважали, що американський посол хоче говорити з ними тільки про гендерні питання.

“Я зупиняю їх і кажу: “Ні, насправді, я хочу поговорити з вами про залежність Угорщини від Володимира Путіна”, – каже Прессман та додає “вони завжди хочуть вести розмову про культурну війну, ми хочемо поговорити про справжню війну, яка йде поруч”.

На такі слова Прессмана відреагував міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, який звинуватив американського дипломата у втручанні у внутрішні справи Угорщини.

На скандал між американським послом та офіційними особами Угорщини відреагував речник Державного департаменту США Нед Прайс. Речник зазначив, що Угорщина залишається важливим союзником НАТО, але визнав, що Вашингтон має “багато речей, у яких він розходиться” з Будапештом. Прайс також додав, що не має заперечень щодо роботи Прессмана, який захищає інтереси та цінності США.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією