Даніка Роем знову увійшла в історію і стала першою трансгендерною сенаторкою штату Вірджинія

Даніка Роем була обрана першою сенаторкою штату Вірджинія, яка є відкритою транс*персоною.

У вівторок ввечері Роем випередила республіканця Білла Вульфа приблизно з 52% до 48% після підрахунку всіх бюлетенів, за винятком кількох, що дало їй перемогу в сенатському окрузі №30, повідомляють численні ЗМІ.

Роем, демократка, перебуває на третьому терміні в Палаті делегатів Вірджинії, представляючи округ, який включає міста Манассас і Манассас-Парк на півночі Вірджинії, а також західний округ Принс-Вільям. Вона стала першою відкритою трансгендерною людиною, яка потрапила до законодавчого органу штату.

Вона вирішила балотуватися до Сенату в новоствореному окрузі 30 після того, як її округ розділили на три частини. Вона стане другою транс* сенаторкою в країні – першою була Сара МакБрайд з Делаверу, а також першою у Вірджинії чи будь-якому іншому південному штаті.

Під час перегонів республіканці атакували Роем трансфобними листівками.

“Даніка зіткнулася з безпрецедентним потоком ненависті до трансгендерів під час передвиборчої кампанії, але вона не розгубилася і не відволіклася, – зазначається в заяві президента і головного виконавчого директора LGBTQ+ Victory Fund Енніс Паркер. “Сьогодні вона увійшла в історію ЛГБТК+, тому що вона поставила виборців на перше місце, говорячи про реальні проблеми, які впливають на дітей та їхні сім’ї у Вірджинії, від ремонту доріг до забезпечення дітей та сімей їжею на столі. Її сьогоднішня перемога потрапить у національні заголовки і стане оглушливим докором фанатикам, які продовжують намагатися змусити ЛГБТК+ спільноту і транслюдей зокрема замовкнути”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією