Брендан Фрейзер став шостим натуралом, який отримав “Оскар” за роль гея

Актор Брендан Фрейзер удостоєн “Оскара” за найкращу чоловічу роль у фільмі “Кит”.

У “Киті” 54-річний Брендан Фрейзер (Brendan Fraser) зіграв Чарлі, 270-кілограмового самітника-гея, професора англійської мови, який набрав вагу після смерті партнера. У фільмі він виборює своє здоров’я і намагається возз’єднатися зі своєю дочкою.

Брендан Фрейзер зі сльозами на очах прийняв нагороду під бурхливі оплески. Він подякував студії та творцям фільму за те, що вони зробили таку сміливу картину і “запропонували йому рятувальний круг” у кар’єрі. Він також подякував акторському складу фільму, особливо наголосивши на актрисі Хон Чау (медсестра Ліз, подруга Чарлі), талант якої настільки великий, що “тільки кити можуть плавати на його глибині”. Фрейзер також подякував своєму менеджеру, синам та дружині.

Брендан Фрейзер останнім роком став справжнім улюбленцем Голлівуду. Його роль у “Киті” (The Whale) удостоїлася загальної похвали, хоча фільм сподобався далеко не всім, зокрема в гей-спільноті. Його критикували за “жирофобію” та використання бутафорії.

“Advocate”, повідомляючи про вручення “Оскара” Фрейзеру, не втримався від того, щоб назвати імена п’яти попередніх гетеросексуальних акторів, удостоєних цієї нагороди за виконання ролей геїв: Вільям Херт за “Поцілунок жінки-павука” у 1985 році, Том Філадельфію” 1993-го, Філіп Сеймур Хоффман за “Капоте” 2005-го, Шон Пенн за “Милка” 2008 року, а також Рамі Малек за “Богемську рапсодію” 2018-го.

Чотирнадцять інших гетеросексуальних та цисгендерних акторів були номіновані на ролі геїв та трансгендерів у цій категорії. Ще три цисгендерні та гетеросексуальні актори також отримали “Оскар” у категорії “Краща чоловіча роль другого плану”.

Так, цього року Джеймі Лі Кертіс (“Найкраща жіноча роль другого плану”) та Мішель Йео (“Найкраща жіноча роль”) також отримали “Оскари” за свої квір-ролі у фільмі “Все і скрізь, все одразу”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією