Бенедикт підтримав мене в питанні прав ЛГБТ-пар, – Папа Франциск

Папа Римський Франциск знайшов союзника в особі свого попередника Бенедикта XVI, коли висловився на користь цивільних партнерств для одностатевих пар, заявив понтифік у новій книзі, опублікованій у вівторок в Іспанії.

Франциск підтвердив, що Католицька Церква виступає проти ЛГБТ-шлюбів, але неодноразово заявляв, що одностатеві пари мають право бути захищеними законами про цивільні союзи.

Більша відкритість до ЛГБТ-спільноти була однією з ознак його 11-річного папства, але більш консервативний Бенедикт не був відомий як симпатик цієї справи.

Тим не менш, Франциск сказав, що Бенедикт заступився за нього перед неназваною групою кардиналів, які прийшли до нього, щоб поскаржитися на “єресь” Папи щодо цивільних партнерств.

“Вони прийшли до нього додому, щоб практично віддати мене під суд і звинуватили мене перед ним у тому, що я підтримую одностатеві шлюби”, – сказав Франциск.
Бенедикт XVI вислухав їх, “допоміг їм розрізнити речі” і сказав їм, що те, що сказав Франциск, “не є єрессю”, сказав Папа.

Це одкровення Франциск зробив в іспаномовній книзі “Папа Франциск. Наступник: Мої спогади про Бенедикта XVI”, заснованій на інтерв’ю з журналістом Хав’єром Мартінесом-Брокалем.

Вже в лютому 2023 року Папа повідомив, що Бенедикт одного разу відхилив скаргу на те, що Франциск сказав про цивільні союзи, але розповів менше подробиць.

Одностатеві благословення

У грудні Франциск дозволив священикам благословляти одностатеві пари, що викликало обурення консерваторів, які наполягали на тому, що це не є формальним схваленням негетеросексуальних стосунків.

Немає жодних припущень, що Франциск обговорював цей крок з Бенедиктом, який продовжував жити у Ватикані після свого шокуючого рішення піти на пенсію в 2013 році, аж до своєї смерті в кінці 2022 року.

У книзі Франциск заперечує, що у нього коли-небудь були якісь особисті тертя з його попередником під час безпрецедентного періоду так званих “двох Пап”.
Він підтвердив, що у нього були складні стосунки з секретарем Бенедикта, архиєпископом Георгом Генсвейном, який випустив критичну книгу про Франциска всього через кілька годин після поховання Бенедикта.

“Опублікувати книгу, яка нападає на мене в день похорону, розповідаючи речі, які не відповідають дійсності, – це дуже сумно”, – сказав Франциск.

Франциск, якому 87 років і який має все більш слабке здоров’я, також розповів про свої похоронні плани, підтвердивши плани спростити обряд поховання для нього і його наступників.

За його словами, тіла померлих Пап більше не будуть виставляти на загальний огляд перед тим, як покласти в труну, як це було зроблено для Бенедикта і попередніх понтифіків.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар