Звернення українських ЛГБТК організацій до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

Українські ЛГБТК організації звернулися до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з відкритим листом.

Вони констатують, що багаторічні зусилля з боку ЛГБТК руху налагодити діалог з провідними українськими церквами задля пошуку порозуміння та компромісних рішень, які могли би водночас забезпечити захист як прав ЛГБТК людей, так і свободи сумління та віросповідання, досі натикаються на відверте несприйняття з боку ВРЦіРО в цілому та її окремих членів. Офіційні представники провідних релігійних об’єднань України всіляко уникають контактів із ЛГБТК рухом і не відповідають на його звернення. Їхня задекларована позиція з ЛГБТК питань повністю збігається з ідеологією «Русского міра» і прямо суперечить заявам та діям їхніх власних західних одновірців і принципам сучасного вільного світу.

Представники української ЛГБТК спільноти висловлюють надію, що, після нещодавньої заяви ВРЦіРО про засудження ідеології «Русского міра», керівники українських церков знайдуть мужність переглянути своє відверто вороже ставлення до своїх ЛГБТК співвітчизників, яких не бракує і серед їхніх власних вірян, і які зараз разом з усім українським народом боронять нашу країну від спільного ворога. Досі саме завдяки наполегливій лобістській діяльності ВРЦіРО український парламент блокував всі спроби захисту фундаментальних людських прав мільйонів українок та українців, зокрема, на захист від насильства та дискримінації та на повагу до особистого і сімейного життя. Це особливо боляче відчувається зараз, на тлі страждань усього нашого народу від агресії головного провайдера гомофобії та нетерпимості у світі.

ЛГБТК активісти нагадують українським церквам про принципи, які ті проповідують: «І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви» та «Люби свого ближнього, як самого себе». Чи здатні українські церкви не тільки декларувати, але й на практиці дотримуватися цих заповідей? Відповідь —чи її відсутність — покаже.

Текст листа

Головуючому у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, Єпископу Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркосу Оганесяну

Копії: членам ВРЦіРО — Митрополиту Епіфанію (Думенку), Верховному Архієпископу Святославу Шевчуку, Голові ВСЦЄХБ Валерію Антонюку, Єпископу Віталію Кривицькому, Старшому єпископу Михайлу Паночку, Головному рабину Якову Дов Блайху, Митрополиту Онуфрію (Березовському), Президенту УУК ЦАСД Станіславу Носову, Верховному муфтію Ахмеду Таміму, Старшому єпископу Леоніду Падуну, Старшому єпископу Олександру Зайцеву, Єпископу В’ячеславу Горпинчуку, Єпископу Павлу Шварцу, Єпископу Олександру Зан-Фабіану, Президенту УБТ Григорію Коменданту

26.10.2022

Шановні панове!

Дозвольте привітати вас від імені наших організацій та української ЛГБТК спільноти, частиною якої ми є.

Довгі роки ми намагаємось налагодити з вами, представниками провідних релігійних об’єднань України, діалог задля досягнення порозуміння та пошуку компромісів у захисті прав всіх українок і українців, незалежно від їхніх переконань, віросповідання, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності тощо. Ми з вами представляємо не взаємовиключні спільноти: серед ЛГБТК українців є представники всіх ваших конфесій, а серед ваших вірян не бракує ЛГБТК людей. Ми всі є частиною української нації — не ворогами, а співвітчизниками, які в цей важкий час разом боронять від спільного ворога саме існування та вільне європейське майбутнє нашої країни.

На жаль, досі всі наші спроби налагодити такий діалог натикаються на відверте несприйняття з вашого боку. Офіційні представники ваших релігійних об’єднань усіляко уникають контактів із українським ЛГБТК рухом і не відповідають на наші звернення. ВРЦіРО давно займає непримиренну позицію щодо захисту прав своїх ЛГБТК співвітчизників: ви відмовляєте нам у визнанні фундаментальних прав людини на рівність, захист від насильства і дискримінації, поваги до особистого і сімейного життя тощо.

Зі свого боку, ми не збираємось нав’язувати вам свої погляди та повністю підтримуємо ваше право на свободу сумління та віросповідання. Зокрема, ми не заперечуємо проти криміналізації злочинів ненависті за ознакою релігії, що вже передбачено у чинному Кримінальному кодексі України, і нам дуже сумно, що ВРЦіРО та її окремі учасники виступають проти аналогічної криміналізації злочинів ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Ми жодним чином не заперечуємо вашого права сповідувати традиційні для вас визначення понять сім’ї та шлюбу і взагалі не збираємось втручатися в питання внутрішньоцерковного життя. Однак, нам дуже шкода, що ви використовуєте свій вплив на українське суспільство і політиків з метою не допустити легалізації в Україні не тільки одностатевих шлюбів, але навіть обмеженого реєстрованого партнерства для одностатевих пар, що давно вже стало стандартом сучасного вільного світу в цілому і Європейського Союзу зокрема.

Будь ласка, зрозумійте: йдеться про фундаментальні людські права мільйонів українок та українців і про повагу до фундаментальних цінностей сучасного вільного світу. Йдеться про принципи, які поділяють ваші західні одновірці. Папа Римський Франциск, очільник найбільшої релігійної організації світу, так само як і ви, дотримується консервативного визначення шлюбу як союзу чоловіка та жінки, але він підтримує заборону дискримінації ЛГБТК людей та їхнє право на державне визнання їхніх сімей у формі реєстрованого партнерства (цивільного союзу). Дуже консервативна церква мормонів у співпраці з ЛГБТК рухом напрацювала та адвокатувала ухвалення в США законів про заборону дискримінації, які захищають як право на рівність, так і свободу віросповідання.

В цей важкий для нашої Батьківщини час, коли вона опирається агресії головного світового провайдера нетерпимості та насильства — «Русского міра», — ми закликаємо вас не підтримувати його ідеї та не наслідувати його приклад. Ви засудили його ідеологію у «Заяві щодо фактів геноциду Українського народу, вчиненого російськими військами у Київській області», ухваленій 6 квітня цього року. Гомо/трансфобія, заперечення рівності прав для ЛГБТК людей є невід’ємною складовою частиною цієї ідеології. Патріарх Кірілл виправдовує вторгнення в Україну необхідністю захистити наш народ від гей-парадів, яких українці нібито не хочуть бачити.

Реальні ЛГБТК українки та українці, які разом зі своїми побратимами захищають нашу державу від російської агресії, заслуговують на рівність і повагу до своїх прав. Коли кожен день для них може стати останнім, вони хочуть, щоб їхні найближчі люди, з якими вони вирішили пов’язати своє життя, мали законний статус і всі права їхніх членів сім’ї та близьких родичів. Дуже боляче відчувати, що країна, яку ти захищаєш зі зброєю в руках або будь-яким іншим способом, ігнорує твої елементарні людські права через релігійні переконання частини віруючих людей — яка, до того ж, як демонструють останні соціологічні опитування, складає меншість українського народу.

Ми просимо вас зустрітися, познайомитися з реальною українською ЛГБТК спільнотою, а не фантастичними вигадками посіпак Русского міра, почати діалог з нами і знайти взаємоприйнятні рішення — як це відбувається у тому світі, частиною якого вже стала Україна. Не воюйте з нами, а послухайте нас, почуйте нас, допоможіть нам — вашим співвітчизникам, братам і сестрам, волонтерам і військовим, які просто зараз боронять нашу спільну Батьківщину від нашого спільного ворога.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини готовий надати свій офіс і всі потрібні технічні можливості для організації такої зустрічі у будь-якому форматі. Питання лише у вашій готовності та бажанні слухати й чути.

Ми просимо вас згадати про принципи, які ви проповідуєте: «І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви», «Люби свого ближнього, як самого себе».

Ми — ваші ближні. Нам потрібна ваша допомога.

З повагою,

Віктор Пилипенко, голова ГО «Українські ЛГБТ військові за рівні права»

Андрій Маймулахін, координатор Правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ»

Ленні Емсон, виконавчий директор ГО «КИЇВПРАЙД»

Тимур Левчук, виконавчий директор ГО «Точка опори ЮА»

Максим Касянчук, голова Піклувальної ради Міжрегіонального центру ЛГБТ-досліджень «Донбас-СоцПроєкт»

Олег Альохін, голова ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА»

Софія Лапіна, президентка ГО «UKRAINEPRIDE»

Ростислав Мілевський, директор благодійного фонду «Гендер Зед»

Святослав Шеремет, в.о. президента «Гей-Форуму України»

Анастасія Єва Домані, виконавча директорка ГО «Когорта»

Олена Шевченко, виконавча директорка ГО «Інсайт»

Анна Леонова, виконавча директорка ВГО «Гей-альянс Україна»

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією