Вчора весь світ відзначав День видимості лесбійок

Про це сповіщує КиївПрайд на своїй сторінці у Facebook.

Лесбійки є невід’ємною частиною нашого суспільства: вони служать в армії, займаються волонтерством, платять податки, ведуть бізнеси, будують сім’ї та виховують дітей – мають всі ті ж громадянські обов’язки, що і решта українців_ок але, на жаль, досі не мають рівних прав.

Лесбійки можуть стикатися з проблемами відсутності доступу до якісної медичної допомоги, зокрема стосовно репродуктивного здоров’я, а також зі стереотипами та дискримінацією у роботі, освіті та інших сферах життя.

Законодавство України не визнає дискримінацію або насильство на підставі сексуальності злочином на ґрунті ненависті, тож немає механізмів притягання до відповідальності за упереджене ставлення.

Ще однією важливою і дуже нагальною проблемою є відсутність можливості зареєструвати свої стосунки, аби мати юридичну захищеність, яку мають гетеросексуальні пари.

Буквально щойно петиція в підтримку законопроекту про реєстровані партнерства набрала достатню кількість голосів. Ми сподіваємося, пан Зеленський гідно відреагує на цю петицію, як і личить президенту європейської країни.

На жаль, війна росії проти України сильно загальмувала процеси вирішення цих болючих питань, проте КиївПрайд разом з іншими ЛГБТІК+ організаціями продовжує боротися за права лесбійок зокрема і всіх квір-людей загалом.

Вітаємо всіх лесбійок, які продовжують виступати за те, щоб Україна була кращим і толерантнішим місцем для всіх її громадян_ок! Вітаємо всіх дівчат, які захищають нас на фронті! Ми пишаємося вами!

Боротьба триває, але ми переможемо! З Днем видимості, любі!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією