Україна у щорічному звіту про дотримання прав людини у світі від Держдепу США

23 квітня Державний департамент США опублікував свій щорічний звіт про дотримання прав людини у світі. Розділ звіту, присвячений Україні, стисло описує та ілюструє прикладами поточну ситуацію з правами людини в усіх сферах суспільно-політичного життя, крім деяких питань, які висвітлюються в окремих документах — зокрема, про дотримання свободи релігії та про торгівлю людьми.

Вже традиційно Держдепартамент приділяє увагу й висвітленню ЛГБТК питань — зокрема, таких, як боротьба з насильством і дискримінацією за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (СОГІ), заборона «конверсійної терапії, специфічні проблеми гомо/бісексуальних жінок і трансгендерних осіб. Звіт констатує недоліки чинного українського законодавства, яке, зокрема, не дозволяє ефективне розслідування злочинів ненависті за ознаками СОГІ та не визнає шлюбної рівності одностатевих пар.

Чимало інформації, що міститься у цьому розділі документу, взяте із щорічного та спеціальних звітів Центру «Наш світ», які демонструють як поступове покращення ситуації з нетерпимістю та злочинами проти ЛГБТК в Україні, так і проблеми в цій сфері, що досі тривають і чекають на своє вирішення. Зокрема, в якості ілюстрації згадується минулорічний гомофобний напад у Києві, в якому Центр «Наш світ» надавав постраждалому правову допомогу і де був створений важливий прецедент врахування мотивів нетерпимості у розслідуванні злочину та покаранні винних.

Посилання на звіт на сайті Держдепартаменту США – https://www.state.gov/reports/2023-country-reports-on-human-rights-practices/ukraine/.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар