«У школах ЄС вчать, як бути геями»: що роспропаганда каже про ЛГБТК+

Гомофобія стає культурною колективною нормою росії. Як це відбувається, і чи впливає російська пропаганда на українське суспільство?

На росії гомофобія — це повноцінна державна політична ідеологія. Про це в етері Громадського радіо заявив журналіст даних, аналітик Texty.org.ua Сергій Міхальков.

«Існує побутова гомофобія. На рівні персон, спільнот, організацій, партій. І є гомофобія вже як ідеологія. Тобто, коли вона стає державною ідеологією. (…) Вселяється раціональний страх перед ЛГБТК+ спільнотами, ненависть, провокується насильство. Це перетворюється на таку цілісну концепцію. І сьогодні ЛГБТ-спільноти викликають у більшості росіян просто паніку. Гомофобія стає культурною колективною нормою», — пояснив журналіст.

Він додав, що результати соцдосліджень наочно демонструють, як в Росії працює державна пропаганда.

«Якщо у 2003 році 45% росіян спокійно ставились до геїв. І 37% — негативно. У 2021 році вже 51% дуже негативно ставиться до геїв. І лише третина — спокійно. Насправді це була така вся лінія, яка вибудовувалася, як деякі дослідники кажуть, від початку правління Путіна, але найкраще було помітно в 2013 році», — сказав він.

За його словами, у 2013 році в Росії починається заборона гей-пропаганди серед молоді. Потім відбувається декриміналізація сімейного насильства, створюється такий «культ гетеросексизму», коли насаджується світогляд, який заперечує будь-які форми не гетеросексуальних відносин. Потім у 2020 році в Конституції РФ прописано, що «сім’я — це союз жінки та чоловіка», і в 2022 році вже забороняється сама спільнота, визнається екстремістською.

«Тут питання, чому саме російське керівництво пішло на це. Чи дійсно воно вважає, що ЛГБТК+ спільноти несуть реальну загрозу, чи це просто трюки для того, щоб мобілізувати суспільство навколо лідера. Бо Путіна виставляють захисником традиційних цінностей. І ось ми минулого року робили дослідження по промовах Путіна. І помітили, що у 2012-2013 роках в нього з’являються такі фрази, як „національні скрєпи“, починає з’являтися фраза, що „Росія — це держава-цивілізація“. Про те, що „треба зберігати народ“ (це фраза Солженіцина, яку Путін почав активно використовувати). І ось сьогодні дослідники вже схиляються до того, що російська еліта дійсно вважає, вірить у те, що ЛГБТК+ спільноти несуть реальну загрозу Росії, російському народові», — підсумував Сергій Міхальков.

За спостереженнями експерта, в Росії пропагується те, що жінки «повинні лише народжувати».

«В першу чергу „ти народжуєш дитину, а потім вже можеш займатися іншими справами“. Тобто така ідея про те, що „російська нація мусить зростати, стати кількісно“, і ось будь-які прояви, будь-які тенденції, які можуть цьому заважати, вони зараз караються. Наприклад, виступи про те, що ЛГБТК+ спільноти мусять мати рівні права, як звичайні інші люди, вони вважаються екстремістськими. І „дорівнюють“ ісламському екстремізму», — додав він.

Який вплив пропаганда проти ЛГБТ має на українців

Нещодавно з’їзд церков України заявив про те, що «гей-парад в Україні проводити не варто». Зокрема, деякі аргументи були про те, що це «може підсилити якось російську пропаганду», зазначив Сергій Міхальков.

«Росія, в принципі, зараз також декларує свою месіанську мету. Про те, що вона „захищає традиційні цінності“ від нових якихось хвиль, нових віянь. Як це впливає на Україну? 2013 рік, коли в Україні вперше був проведений гей-парад. Потім, коли в Україні почався майдан, Революція Гідності, то Росія активно взяла такі лозунги, що „відбувається гейропізація України“», — впевнений він.

Якщо раніше росіяни активно використовували старе кліше (ще з 19-го століття) про «занепад, загнивання Заходу», то зараз замінюється це кліше на «гейропу». І тому вони нібито «захищають українців від впливу цього занепаду, від впливу гейропи». І ось в 2013-му році, коли в Україні почалася Революція гідності, в Луганській області проходили мітинги, де були такі лозунги, як «Вокзал, чемодан, Гейропа».

«Тобто тоді почали лякати українців в різних куточках нашої держави про те, що „буде загроза традиційним цінностям“, переформатування на зразок, як відбувається життя в Європі. І ось цього часу активно, звичайно, почалося вкидання різних інформаційних кампаній, різних фейків, і ми це бачимо і сьогодні, як це відбувається», — додав експерт.

Він також нагадує, що минулого тижня був Міжнародний економічний форум в Петербурзі.

«Мало що залишилось від слова „міжнародний“ та „економічний“, але там були розмови про те, що „треба захищати традиційні цінності“. Симоньян говорить про те, що в „школах Європи створюються окремі класи, окремі заняття, де навчають, як бути геями в Європі“ і тому подібне. Ось так працює російська пропаганда. Працює активно», — підсумував експерт.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар