Повага. Кампанія проти сексизму в медіа та політиці

Українська музикантка ТУЧА та проєкт «Різні.Рівні» випустили підбірку пісень українських музиканток і продюсерок. Послухати її можна на Spotify та Youtube.

У підбірку увійшло 40 пісень. Це композиції як популярних співачок (Христина Соловій, ONUKA, Go_A), так і сучасного українського авангарду (sucilna_nevdacha.exe, badactress, Люсі). Також у плейлист потрапили композиції співачок, які належать до ЛГБТ-спільноти або підтримують її.

До створення плейлиста ТУЧА та «Різні.Рівні» залучили українські ЛГБТ-організації, які відстоюють теми гендерної рівності. Це фонд Гендер Зед, харківське жіноче об’єднання Сфера, Військові ЛГБТ та наші союзники, ГО Інсайт, Себто Медіа, Громадська організація “Ти не один”, БО Інша та Trans Generation.

«На жаль, жінки в Україні досі зазнають інтерсекційної дискримінації — водночас за статтю, гендером, сексуальністю, станом здоров’я. Жінкам з числа ЛГБТК+ спільноти набагато важче долати перешкоди у соціальному житті та просуватися по кар’єрній драбині. Ми у Різні.Рівні вважаємо, що про ці потреби потрібно говорити, а музика — це дуже хороший інструмент для цього.

Тому ми разом з виконавицею ТУЧЕЮ створили надихаючий плейлист з треками українських артисток, які попри дискримінацію змогли проявити себе та створити потужні пісні про свій досвід, труднощі, з якими вони стикаються та рівність», — зазначила координаторка проєкту Аліна Корінєва.

«Враховуючи статистику світову та українську, неважко зробити висновок, що жіноча сцена досі в переважній меншості. Коли кажуть, що це маніпуляції, і зараз здається, що всі рівні, то здебільшого це слова людей, які не мають досвіду дискримінації. А отже чи можна їх вважати експертами у цьому питанні?

Я хочу цим плейлистом показати, що у нас хоч і не велика, але є сцена, де жінки мають активну роль у музиці — від солісток у гурті до сонграйтерок або продюсерок. І таким чином, я хочу вмотивувати інших жінок іти до своїх цілей. Це нелегко, це нешвидко, але це можливо, а далі справа суспільства зрозуміти та підтримати, щоб надалі більше імен було на нашій сцені», — розказала ТУЧА.

Прослухати плейлист можна за посиланнями:

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією