Покарання за «гомосексуалізм» в Радянському Союзі

ГО “Гендер Зед” продовжує серію публікацій про історію ЛГБТ-спільноти.

60 тисяч людей. Це як кількість людей в одному мікрорайоні великого міста.

Саме стільки людей в Радянському Союзі отримали покарання за «гомосексуалізм». Вперше кримінальна стаття з’явилася 90 років тому, у далекому 1933-му.

Тоді її придумав радянський агент Генріх Ягода. Йому треба було знайти тих, на кого можна було повісити нерозкриті злочини. Тому він організував рейди Москвою та Ленінградом. Та затримав 130 людей, які, ймовірно, належали до ЛГБТ-спільноти.

Але на цьому все лише починалося. Ягода запевнив Сталіна, що для гомосексуалів треба придумати окремий закон. На думку спецслужб, ЛГБТ-люди були «шпигунськими групами, які займалися контрреволюційною діяльністю».

«Треба покарати покидьків!», – написав Сталін до газети. Після цього з’явилася нова кримінальна стаття. 15 вересня 1933 року за гомосексуальність в СРСР почали карати за «мужолозтво».

Це стосувалося не лише ЛГБТ-людей. Статтю застосовували до усіх, кого треба було посадити. Один з прикладів – видатний режисер Сергій Параджанов. Достеменно про його орієнтацію нічого не відомо. Ймовірно, стаття про так званий «гомосексуалізм» була найпростішим способом змусити Параджанова замовкнути.

Після падіння СРСР Україна стала першою країною, яка скасувала цю ганебну кримінальну статтю. Хоча ще багато років деякі українські депутати (такі ж ганебні) намагалися повернути її під будь-яким приводом.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією