Омбудсмен Денисова публично поддержала Марш равенства за права ЛГБТ +

Уполномоченный Верховной Рады Украины по правам человека Людмила Денисова публично поддержала проведение Марша равенства в Киеве, призвала толерантно отнестись к нему и защитить его.

Далее публикуем текст его открытого обращения

Людмила Денисова: “Кожного року радикально налаштовані громадяни намагаються зірвати «Марш рівності» – акцію на підтримку дотримання прав людини незалежно від сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак.

Хочу зазначити, що і цього разу публічна дискусія довкола цього заходу набуває загрозливої забарвленості. Погрози влаштувати так зване «сафарі» з призами за кожного побитого правозахисника, публічні домовленості про різноманітні прояви ксенофобії під час проведення акції – все це змушує мене звернутися до всіх громадян і до кожного – окремо.

Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод право на мирні збори та свободу вираження поглядів гарантовані кожній людині. Підкреслюю – кожній. Реалізація цих прав і свобод має бути ефективно забезпечена не тільки в тому випадку, коли особи, що цим правом користуються, висловлюють прийнятні для більшості погляди, але й коли висловлювані погляди є непопулярними, можуть шокувати або викликати занепокоєння в суспільстві.

Недопустимою є будь-яка дискримінація, в тому числі за ознакою сексуальної орієнтації або ґендерної ідентичності. Недопустимим є підбурювання до такої дискримінації, а тим більше – до насильства.

Особлива відповідальність за висловлювання, які прямо або опосередковано можуть призвести до розпалення ворожнечі та провокації фізичного насильства і протистояння, лежить саме на політичних діячах і державних високопосадовцях, оскільки саме їхні слова в переважній мірі формують громадську думку.

Хочу нагадати, що правом не захищаються необґрунтовані образливі висловлювання, які принижують людську честь і гідність, підбурювання до дискримінації та ворожнечі.

Я надіслала звернення до голови Національної поліції Сергія Князєва та Київського міського голови Віталія Кличка з проханням вжити в межах їхньої компетенції всіх можливих заходів для забезпечення безперешкодного та безпечного проведення Маршу рівності його учасниками.

Сподіваюсь, ми не станемо свідками бездіяльності та безвідповідального ставлення влади до виконання своїх прямих обов’язків по належному, як для демократичного суспільства, забезпеченню цих прав і свобод, зокрема й права на мирні зібрання та свободу вираження поглядів.

Ще раз закликаю всіх агресивно налаштованих громадян толерантно поставитися до «Маршу Рівності», як це належить демократичному суспільству. А місцеву владу і правоохоронні органи віднайти ресурси і докласти максимум зусиль для недопущення нагнітання обстановки довкола проведення заходу, забезпечити дієву безпеку учасникам Маршу від можливих актів фізичної агресії з боку опонентів, а в результаті – ефективну реалізацію ними гарантованих Конституцією України прав і свобод людини”.

Источник

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією