«Наші тіла, наше життя, наші права». Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією

17 травня світ відзначає Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією! Лозунг цього року – «Наші тіла, наше життя, наші права». Ці тези влучно перегукуються із війною, яку розв’язала російська федерація проти демократичної України.

Демократія, свобода слова, інклюзивність та рівність – це те, чого росія не хоче бачити ні в одній із сусідніх країн. Саме через наші успіхи на цих нивах нас намагаються знищити як націю. Бо з одного боку є ми – вільна країна вільних людей, які беруть на себе відповідальність та діють згідно з власними принципами. З іншої сторони, є вони – дикарі із імперіалістичними розладами, непослідовні та суперечливі у власних мотивах. Ми різні й у тому, як наші держави взаємодіють із ключовими спільнотами. В Україні ми вільні боротися за власні свободи та права, на росії же – дискримінація за тими чи іншими ознаками є законодавчо дозволеною, та усіляко заохочується.

Зараз права кожного українця під загрозою. І саме тому ми об’єднані як ніколи раніше. Вчорашні правозахисники сьогодні стали до лав ЗСУ, та боронять наше майбутнє зі зброєю у руках. Проросійські наративи про деструктивний вплив ЛГБТ-спільноти на формування державності були вщент знищені тисячами представників та представниць ЛГБТ-спільноти на фронті. Руки, які захищають державу на війні і які тримають веселковий стяг — це часто ОДНІ Й ТІ САМІ РУКИ.

У нас є лише один шлях, і він полягає у цілковитій підтримці розквіту в Україні всього українського та рішучій й безповоротній інтеграції у європейську родину демократичних країн. Війна показала нам, хто для нас справжні брати та сестри, а хто – людожери й гвалтівники.

Становлення європейської України неможливе без громадянської рівноправності для ключових спільнот. І хоча ми все ще пасемо задніх у рейтингу індексу рівності серед європейських та кавказьких країн (39-те місце з 49-ти), водночас демонструємо чи не найпотужнішу динаміку зростання серед усіх. Війна чітко продемонструвала світу та навіть нам самим, чого ми варті та на що здатні.

Боротьба за рівність для ЛГБТІ є частиною боротьби України за свою свободу, за свій вибір, за свою перемогу та своє відновлення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Поділись публікацією