На честь Місяця прайду в Американському домі в Києві відбувся показ документального фільму «Ілюзія рівності», знятого командою Суспільне Мовлення

Про це у соцмережах сповіщує Точка опори ЮА.

Нагадаємо: фільм присвячений щоденній боротьбі українок та українців за базові права людини, розкриттю ілюзії рівності через втрату партнерів чи партнерок, неможливості укладання цивільних партнерств, осуду рідних та соціуму, що змушують українських військових і волонтерів боротись за своє право на рівність.

Після показу фільму відбулась дискусія на тему «Рівні права: міжнародні практики та можливості для України». В обговоренні брала участь виконавча директорка громадської організації Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA Tetiana Kasian, яка також знялась у фільмі в ролі експертки. Серед гостей був присутній один із головних героїв фільму «Ілюзія рівності», ЛҐБТКІ+ військовий, ветеран Дмитро Павлов. Модерувала обговорення продюсерка проєктів з розмаїття, рівності та інклюзії Суспільного Мовлення Анастасія Гудима.

Щодо того, чи на часі зараз в Україні говорити про рівність, коли нам треба боротися на фронті, висловилась Таня Касьян: «А за що тоді ми боремося, якщо не за рівність і за те, якою вільною і демократичною Україною ми хочемо бути? Дійсно, у суспільстві розповсюджений наратив, що це не на часі, але права людини завжди на часі. Для мене головний аргумент в цьому — це аргумент справедливості.»

Нагадаємо, що 7 березня 2023 року у Верховній Раді України народна депутатка Інна Совсун зареєструвала законопроєкт про цивільні партнерства. Таня додає: «Зараз цей законопроєкт лежить у комітетах Верховної Ради. Він пройшов 4 комітети з 13, там і застряг. Ми працюємо разом із міжнародною організацією ILGA Europe, яка об’єднує сотні правозахисних організацій, що захищають права ЛҐБТКІ+ по всій Європі та світу. Ми звертались саме до європейської ILGA, готували листи та співпрацювали з депутатами Європарламенту. Після чого 30 депутатів направили свого листа в Офіс нашого президента, нашим головам комітетів та нашим депутатам, щоб висловити свою підтримку, адже рік тому ЄСПЛ постановив, що Україна порушує Європейську конвенцію з прав людини, яку вона підписала у 1997 році».

Докладніше про подію читайте тут: https://bit.ly/4cdxjbf

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар