Мер Франуівська: від гомофоба до ‘молитви за ЛГБТ’

Руслан Марцінків, мер Івано-Франківська, відомий своїми різкими та суперечливими висловлюваннями на різні теми. Одна з них — ставлення до ЛГБТ-спільноти. Як він змінив свою позицію з часом і чи є він гомофобом? Розбирається Національний ЛГБТІ-консорціум.

У 2016 році Марцінків викликав скандал, коли на своїй сторінці у Facebook написав: «Гей не може бути патріотом. Це суперечить самій природі». Він також заявив, що не підтримує проведення у Франківську фестивалю «Любов перемагає», організованого представниками ЛГБТ-спільноти. Його пост викликав бурхливу реакцію у соцмережах, де його звинуватили у гомофобії та дискримінації.

У 2020 році Марцінків повторив свою фразу про геїв-патріотів у інтерв’ю журналу «Новое время». Він додав, що вважає себе християнином і дотримується християнських цінностей. Він зазначив, що не має нічого проти людей з «нетрадиційною сексуальною орієнтацією», але не хоче, щоб вони агітували за свої права на вулицях. Його слова знову викликали обурення у громадськості, особливо серед правозахисників та активістів ЛГБТ-руху.

У 2024 році Марцінків змінив свій тон у відношенні до ЛГБТ-спільноти. У авторській програмі «Відверто» з Оксаною Камінською він розповів, чи змінилося його ставлення до ЛГБТ-спільноти. https://pik.net.ua/2024/01/13/molyusya-za-nyh-ruslan-martsinkiv-rozpoviv-chy-zminylosya-jogo-stavlennya-do-lgbt-spilnoty/

Він сказав, що підтримує християнські цінності, але любить всіх людей і молиться за них. Він зазначив, що його попередні висловлювання про ЛГБТ були вирвані з контексту. Він відповів, що не ставиться негативно до ЛГБТ-спільноти, але вважає, що є проблеми гостріші, ніж проблеми ЛГБТ. За його словами, для громадськості куди більш актуальні проблеми людей з інвалідністю, дітей у дитбудинках та знущання з тварин.

Таким чином, можна сказати, що Марцінків намагається пом’якшити свою позицію щодо ЛГБТ-спільноти, але не визнає своєї гомофобії. І хоча він ігнорує те, що ЛГБТ-люди є частиною його громади, якій він служить, і потребують його підтримки та захисту, все ж таки певні пом’якшення в риториці є. А далі буде?

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією